Katar: Z pole position startuje Canet, druhý Dalla Porta, třetí Toba

Arón Canet (Sterilgarda Max Racing) získal první pole position sezony 2019 pro úvodní závod v Kataru. Jako jediný se dostal pod hranici 2 min 6 s, zajel čas 2 min 5,883 s.

John McPhee (Petronas Sprinta Racing) byl druhý nejrychlejší v úplně první kvalifikaci v novém uspořádání a zdálo se, že by mohl startovat z první řady, ale nakonec se před něho dostali Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) a Kaito Toba (Honda Team Asia) – oba budou z první řady startovat poprvé.

McPhee bude startovat z prvního místa druhé řady. Nejlepší čas, který zajel Andrea Migno (Bester Capital Dubai), by anulován, protože jezdec překročil hranice trati. Ze čtvrté pozice proto klesl na sedmnáctou.

Nicollo Antonelli (SIC58 Squadra Corse) spadl v 10. zatáčce sedm minut před koncem druhé kvalifikace, ale kvalifikoval se na pátou pozici, byl o 0,490 s pomalejší než Canet.

Albert Arenas (Sama Qatar Angel Nieto Team) bude startovat z 3. řady, za ním odstartují Tony Arbolino (Snipers Team) a Celestino Vietti (SKY Racing Team VR46), který byl nejrychlejší v první kvalifikaci.

Vicente Perez (Reale Avintia Arizona 77) byl devátý, byl jen o tři tisíciny sekundy rychlejší než úřadující juniorský mistr světa Raúl Fernández (Sama Qatar Angel Nieto Team).

Nesmírně zklamaný Romano Fenati (Snipers Racing) se musel spokojit s jedenáctým místem, vyjel z depa na svůj poslední pokus o získání pole position, až když zbývaly do konce kvalifikace přesně dvě minuty, takže šachovnicová vlajka odmávla konec kvalifikace, než mohl zahájit poslední rychlé kolo.

Čtvrtou řadu doplnil Gabriel Rodrigo (Kommerling Gresini) – vybojoval 12. pozici, i když se stále ještě léčí po operaci klíční kosti.

Během první kvalifikace spadli Jaume Masiá (Bester Capital Dubai KTM) a Ricardo Rossi, Rodrigův kolega z týmu  Kommerling Gresini. Při nehodě se nezranil.

Výsledky 2. kvalifikace:

P. Jezdec # Tým Motocykl Km/h Čas Ztráta na 1./předch.
1. Arón Canet 44 Sterilgarda Max Racing Team KTM 224,1 2:05,883 -
2. Lorenzo Dalla Porta 48 Leopard Racing Honda 233,3 2:06,080 0,197 / 0,197
3. Kaito Toba 27 Honda Team Asia Honda 229,3 2:06,109 0,226 / 0,029
4. John McPhee 17 Petronas Sprinta Racing Honda 228 2:06,308 0,425 / 0,199
5. Niccolò Antonelli 23 SIC58 Squadra Corse Honda 226,3 2:06,373 0,490 / 0,065
6. Albert Arenas 75 Sama Qatar Angel Nieto Team KTM 224,8 2:06,526 0,643 / 0,153
7. Tony Arbolino 14 Snipers Team Honda 230 2:06,621 0,738 / 0,095
8. Celestino Vietti 13 SKY Racing Team VR46 KTM 222 2:06,663 0,780 / 0,042
9. Vicente Pérez 77 Reale Avintia Arizona 77 KTM 226,6 2:06,670 0,787 / 0,007
10. Raul Fernández 25 Sama Qatar Angel Nieto Team KTM 229,1 2:06,673 0,790 / 0,003
11. Romano Fenati 55 Snipers Team Honda 223,3 2:06,681 0,798 / 0,008
12. Gabriel Rodrigo 19 Kommerling Gresini Moto3 Honda 220,9 2:06,805 0,922 / 0,124
13. Kazuki Masaki 22 BOE Skull Rider Mugen Race KTM 231,3 2:06,978 1,095 / 0,173

3. Ai Ogura 79 Honda Team Asia Honda 226,3 2:06,809 0,120 / 0,091
4. Raúl Fernández 25 Sama Qatar Angel Nieto Team KTM 222,8 2:06,834 0,145 / 0,025
5. Tatsuki Suzuki 24 SIC58 Squadra Corse Honda 219,6 2:06,884 0,195 / 0,050
6. Marcos Ramírez 42 Leopard Racing Honda 229,6 2:07,253 0,564 / 0,369
7. Alonso López 21 Estrella Galicia 0,0 Honda 223,2 2:07,318 0,629 / 0,065
8. Ayumu Sasaki 71 Petronas Sprinta Racing Honda 224,5 2:07,373 0,684 / 0,055
9. Makar Yurchenko 76 BOE Skull Rider Mugen Race KTM 225,2 2:07,681 0,992 / 0,308

Mefisto
Romano zase předvede max kvality. Pro něj není problém start z poslední pozice. Pozvu ho do Hodonína, pak pojede špičku. Corn bude čučet :-!
Vítězem Velké ceny Španělska Antonelli před Suzukim a ViettimNiccolo Antonelli z týmu SIC58 Squadra Corse Moto3 získal své první vítězství na okruhu, kde Marco Simoncelli získal v roce 2004 své první vítězství. Jeho týmový kolega Tatsuki Suzuki byl druhý. Třetí místo získal Celestino Vietti z týmu SKY Racing VR46.
11:54, 19.05.
08:17, 19.05.
13:04, 18.05.
12:50, 18.05.
18:14, 17.05.
13:54, 05.05.
12:17, 05.05.
16:57, 04.05.