Kornfeil: Trápení pokračuje

Kvalifikační trápení Jakuba Kornfeila během Velké ceny Katalánska došlo na samotný vrchol. Nejenže se náš závodník neprobojoval do druhé části kvalifikace, ale během bojů o postup propásl možnost dokončení svého rychlého kola a skončil až ve druhé desítce.

Kornfeil se trápil už v pátečním programu, kdy se v obou volných trénincích umístil na hranici dvacáté pozice. V sobotu ráno příšlo zlepšení. Šestnácté místo ale stále nezajistilo postup do druhé části kvalifikace. Následovala tedy Q1, kde to ale také nedopadlo podle představ stáje Redox Pruestel GP. Jakub byl šestý s časem 1:49.980, který zajel za Japoncem Masakim. V dalším kole pár tisícin stáhl, ale osobní maximum 1:49.971 bylo pořád málo. V samotném závěru už k vylepšení nedošlo. Neúspěšná kvalifikace ještě vyvrchola při střetu s Celestinem Viettim. Sečeteno a podtrženo, výsledkem je až 26. pozice a devátá startovní řada.

Jakub Kornfeil: „Dnešek je pro nás doslova černý den. Obě motorky startují z konce startovního pole. Hned po kvalifikaci jsme měli v teamu dlouhý meeting. Nechci hledat žádné příčiny v motorce nebo týmu. Tento neúspěch jde jen a pouze za mnou. To já jsem nezvládl situaci během kvalifikace a špatně si ji načasoval. Vím, že výsledek je katastrofální a všem, kdo se pro mě snaží dělat maximum a co mně drží, palce patří velká omluva.“

Fenati zase jednou vyhrál!Romano Fenati (VNE Snipers), který se letos opět vrátil do třídy Moto3, získal své první vítězství od Velké ceny Japonska roku 2017. Zvítězil v závodě myWorld Motorrad Grand Prix von Österreich. Byl o něco přes sekundu rychlejší než jeho týmový kolega Tony Arbolino. Poslední místo na pódiu získal John McPhee (Petronas Sprinta Racing).
20:19, 11.08.
14:20, 11.08.
12:44, 11.08.
19:15, 10.08.
13:33, 10.08.
13:13, 10.08.
10:59, 10.08.
15:19, 09.08.