Kornfeil dokončil poslední testy

Do zahájení letošní sezóny chybí jen týden. Na jezdce Moto2 a Moto3 ale čekalo ještě poslední předsezónní testování na okruhu Jerez de la Frontera.

Testování moc nepřálo počasí a našeho závodníka Jakuba Kornfeila v práci zpomalila také technická závada. Po třech dnech se nedostal ani na maximum, které si odvezl z minulých testů a v kombinací časů skončil jako 22. nejrychlejší. Nyní se jezdec německé stáje Pruestel GP přesune do Kataru, kde již příští pátek volnými tréninky zahájí úvodní Velkou cenu letošní sezóny.

Jakub Kornfeil: „Je škoda, že jsme nemohli zkusit to, co jsme chtěli. Jedním z důvodů bylo počasí. Z minula jsme měli slušné nastavení, ale v povětrnostních podmínkách, které tento test provázely, nám to nebylo moc platné. Asi jediný den, kdy se dalo něco zkoušet, byla středa - druhý den testování. To jsme ale odpoledne řešili technickou závadu. Když jsme před odpoledním tréninkem startovali motorku, motor vypověděl službu. Musel tedy ven a my ztratili skoro celý trénink. Vyrazili jsme na posledních patnáct minut. Když zbývalo asi osm minut, jel jsem si pro měkkou směs a na té jsem zajel nejlepší čas testů. I ten byl ale o 1,2 vteřiny pomalejší než z prvních testů. Hodil by se nám ještě nějaký čas na trati, ale ten už bohužel nemáme. V Kataru ale můžeme čekat úplné jiné podmínky, takže od pátku znova makáme v plném nasazení."

Zdroj: Kornfeil media

Velkou cenu Katalánska vyhrál Bastiniani před Bezzecchim a RodrigemEnea Bastianini (Leopard Racing) získal své první vítězství od závodu v Motegi roku 2016. Závod byl opravdu dramatický. Druhý Gabriel Rodrigo (RBA BOE Skull Rider) byl jen o 0,003 s pomalejší. Získal své první umístění na pódiu a první pódium pro Argentinu od roku 2005, kdy na stupně vítězů vystoupil Sebastian Porto.
16:32, 17.06.
12:03, 17.06.
15:38, 16.06.
13:47, 16.06.
11:14, 16.06.
16:03, 15.06.
15:56, 15.06.
22:53, 03.06.