Nejrychlejšími jezdci testů v Jerezu Arbolino, Bastianini a Martín
Tony Arbolino (Marinelli Snipers Team) se třetí den dostal  do čela kombinované tabulky časů oficiálních testů v Jerezu. Byl o 0,132 s před svým krajanem Eneou Bastianinim (Leopard Racing). O další jeden a půl desetiny sekundy pomalejší byl Jorge Martín (Del Conca Gresini Moto3), nejrychlejší jezdec prvního a druhého dne. Všechna tři místa v čele tedy obsadily Hondy. Arbolino zajel svůj nejlepší čas ve středu odpoledne, jeho hlavní soupeři v úterý.

Nejrychlejším jezdcem KTM byl Denis Foggia (Sky Racing Team VR46), který podal jako nováček hvězdný výkon. Juniorský mistr světa FIM CEV Repsol Moto3 byl čtvrtý. Dobrou rychlost předvedl i ve Valencii, kde v juniorské kategorii v minulosti vyhrál. Niccolo Antonelli (SIC58 Squadra Corse) byl dalším jezdcem, který na sebe upozornil. Jezdí v novém týmu a skončil na páté pozici.

Druhým nejrychlejším jezdce KTM byl Philipp Oettl (Südmetall Schedl GP Racing), za ním se umístil další jezdec na motocyklu rakouské výroby - Marco Bezzecchi (PruestelGP).  V mistrovství světa jezdí druhým rokem. Za ním, na osmé pozici, skončil Arón Canet (Estrella Galicia 0,0), na Bezzecchiho měl ztrátu pouze dvou tisícin sekundy.

Nicolo Bulega (Sky Racing Team VR46) poskočil poslední den dopředu, celkově byl devátý. Stále ještě si léčí zranění z loňské sezony. Byl jen o 0,014 s pomalejší než Canet. Ve střední části pole jezdců byly časy velmi vyrovnané. První desítku doplnil Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini).

Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) zakončil třídenní testy jedenáctou pozicí, za ním se umístili Gabriel Rodrigo (RBA BOE Skull Rider Team), Andrea Migno (Ángel Nieto Team Moto3) a Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing). Český veterán Jakub Kornfeil (PruestelGP) doplnil první patnáctku, za ním skončil Jaume Masia (Bester Capital Dubai). Masia, který se – stejně jako Bulega – léčí po zranění, také udělal velký krok kupředu během posledního dne. Další nováčci - Alonso Lopez (Estrella Galicia 0,0), kazachstánský závodník Makar Jurčenko (CIP – Green Power), a úřadující šampión Poháru Red Bull Rookies Kazuki Masaki (RBA BOE Skull Rider) obsadili 19., 20. a 25. místo. Mají před sebou svou první sezonu v mistrovství světa.

Výsledky testů najdete zde:

Valencia: Martín se dočkal vítězství, 2. Mir, Ramírez na 3. místěJorge Martín získal skvělé první vítězství ve Velké ceně Valencie. Po startu ze své deváté letošní pole position se dostal do vedení a dokázal ujet ostatním. Nový mistr světa Joan Mir se dokázal z pozice daleko vzadu probojovat na druhé místo. Pódium doplnil Marcos Ramirez.
18:28, 15.02.
21:52, 14.02.
20:34, 13.02.
21:18, 12.02.
21:31, 08.02.
22:56, 07.02.
18:49, 27.12.
20:36, 12.11.