Před Velkou cenou Španělska vedou v šampionátu Španělé

Arón Canet (Sterilgarda Max Racing Team) získal v Texasu čtvrté vítězství v závodě Velké ceny a je teď v čele šampionátu spolu s dalším španělským závodníkem – je to Jaume Masiá (Bester Capital Dubai), který zvítězil v Argentině.

Motocyklové mistrovství světa se teď vrací do Evropy, na okruh Ángela Nieta v Jerezu. Právě tam získal Canet své první vítězství.

Masiá jezdí v Moto3 druhým rokem. Loni v Jerezu získal nejlepší výsledek svého prvního roku v mistrovství světa – do cíle dojel jako pátý. Teď už má víc zkušeností. Před domácím publikem bude pod větším tlakem, samozřejmě se bude snažit dosáhnout co nejlepšího výsledku.

V Austinu se na pódium dostal Andrea Migno (Bester Capital Dubai), takže je potřeba s ním počítat, ale nejlepší výsledky v Jerezu zatím měl Romano Fenati (VNE Snipers Team). Na tomto okruhu získal v roce 2012 své první vítězství, znovu vyhrál v roce 2014.

Je nutné si všímat také Gabriela Rodriga (Kömmerling Gresini Moto3), který teď už bude v plné kondici. Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) by si rád vynahradil nehodu v Austinu. Skvělou rychlost v letošní sezoně předvádí Tony Arbolino (VNE Snipers), šanci předvést dobrý výsledek má také John McPhee (Petronas Sprinta Racing).

Určitou roli by také mohli sehrát jezdci, kteří bojují o titul Nováček roku. Celestina Viettiho (Sky Racing Team VR46) a Raúla Fernándeze (Sama Qatar Angel Nieto Team) od sebe dělí jediný bod. Oba mají dostatečné zkušenosti ze závodů na tomto okruhu.

Závodní víkend v Jerezu proběhne ve dnech 3. – 5. května.

Vítězem Velké ceny Francie McPhee, druhý Dalla Porta, třetí CanetJohn McPhee (Petronas Sprinta Racing) skvělým způsobem vyhrál závod Shark Helmets Grand Prix de France. Jako druhý dojel do cíle Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing). Posledních deseti závodech vyhrálo deset různých jezdců.
16:52, 20.05.
14:45, 19.05.
11:54, 19.05.
08:17, 19.05.
13:04, 18.05.
12:50, 18.05.
18:14, 17.05.
13:54, 05.05.