Rakousko-kvalifikace: Gabriel Ródrigo překvapil nejlepším časem, 2. Guevara, 3. Canet

Gabriel Rodrigo podal další skvělý výkon při kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska – získal druhou pole position své kariéry (a druhou pole position pro jezdce z Argentiny) – pouhý týden po prvním startu z pole position v Brně. Druhý jezdec týmu RBA BOE Racing Juanfran Guevara byl druhý nejrychlejší. První řadu na startovním roštu doplní Arón Canet.

Canetův týmový kolega Enea Bastianini bude startovat z prvního místa druhé řady – byl nejrychlejší v třetím tréninku, ale jeho čas na kolo byl anulován. John McPhee byl při kvalifikaci pátý. Bo Bendsneyder, který byl v čele tabulky časů, než se pořadí změnilo v poslední minutě, startuje z šesté pozice.

Joan Mir, který zvítězil v Rakousku v roce 2016 a který tu zatím byl nejrychlejší, byl před koncem kvalifikace na druhém místě, ale jeho nejlepší čas byl anulován kvůli překročení hranice tratě. Startovat bude z desáté pozice před svým nejbližším soupeřem v boji o titul Romanem Fenatim.

Livio Loi, který při jízdě překonává bolest, byl dvanáctý. Jaume Masia, který jede jako náhradník za Darryna Bindera, startuje ze čtrnácté pozice.

Výsledky kvalifikace na VC Rakouska, okruh Red Bull Ring u Spielbergu - startovní rošt:

P.      Jezdec                        Tým                                       Nr.   Moto        Čas              Ztráta
18. Ayumu Sasaki SIC Racing Team 71 Honda 1:37,309 0,806
19. Lorenzo Dalla Porta Pull&Bear Aspar Mahindra Team 48 Mahindra 1:37,344 0,841
33.   Gabriel Martínez Motomex Team Moto3 18 KTM 1:39,009 2,506

V Japonsku zvítězil Fenati před Antonellim a Bezzecchim; Kornfeil osmýRomano Fenati v perfektním stylu získal 10. vítězství své kariéry v mistrovství světa na Twin Ring Motegi. Niccolo Antonelli se dostal na pódium poprvé od začátku sezony 2016. Marco Bezzecchi vystoupil na pódium poprvé.
07:16, 22.10.
10:24, 21.10.
09:29, 21.10.
09:15, 21.10.
09:03, 20.10.
08:49, 20.10.
18:48, 17.10.
13:45, 15.10.