Sachsenring: Dlouhý den Kubajze

Ve Velké ceně Německa Jakub Kornfeil zatím navazuje na skvělé tempo z Holandska. Ve volných trénincích se pohyboval mezi nejrychlejšími a velmi dobře si vedl také v kvalifikaci.

V prvním tréninku třetí a ve druhém o místo výše. Pátek skončil pro Jakuba skvěle a už pokukoval po přímém postupu do Q2. Ale to netušil, že se mu nepodaří třetí volný trénink, který jej vyhnal do Q1. Čas 1:26.644 ale zabezpečil třetí příčku a tedy postup mezi osmnáct nejlepších. Druhou část kvalifikace Kornfeil absolvoval na dvě vyjetí. Hned v tom prvním zaznamenal velmi rychlé kolo s hodnotou 1:26.588 a byl průběžně první. Na další zlepšení měl náš závodník našlápnuto hned v následujicím kole, kde byl na druhém úseku opět absolutně nejrychlejší. Bohužel ale kolo nedokončil v rozjetém tempu. Po zastávce v boxech se Jakubovi už další zlepšení nepodařilo. I tak ale čas z prvního výjezdu stačil na šesté místo a druhou startovní řadu, což pro našeho jezdce znamená nejlepší kvalifikační umístění v sezóně.

Jakub Kornfeil: „S dnešní kvalifikací jsem spokojený. Už jen proto, že projít přes Q1 není nikdy snadné. Stává se, že se v Q1 jede rychleji než ve Q2, takže je to hodně těžké. Naštěstí jsme se přes to dostali. I když jsme netrefili vyjetí na trať, s časem, který jsem zajel sám, jsem moc spokojený. Do druhé části kvalifikace nám nohužel zbývala už jen jedna sada pneumatik. Od začátku jsme nazuli měkkou zadní směs a přední jsme nechali z Q1. I když jsem nevyjel na trať ideálně, opět se podařilo zajet rychlé kolo. Ve druhém vyjetí už jsem bohužel nebyl schopný čas vylepšit. I tak je z toho ale druhá řada. Vždycky si říkám, že chci stát maximálně ve druhé/třetí lajně. Dnes je to druhá a navíc nejlepší kvalifikace letos, takže velká spokojenost. Moc díky týmu za skvělou práci a moc se těším na závod.“

Závod v Misanu, který dokončilo jen 16 jezdců, vyhrál SuzukiJaponský závodník Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) poprvé vyhrál závod Moto3. Za ním dojel do cíle John McPhee (Petronas Sprinta Racing). Třetí byl Tony Arbolino (VNE Snipers). Pořadí v šampionátu se opět změnilo. Paolo Simoncelli měl velkou radost, když jezdec jeho týmu zvítězil po bezchybném výkonu na okruhu Marka Simoncelliho.
14:09, 15.09.
13:08, 15.09.
21:22, 14.09.
20:53, 14.09.
13:15, 14.09.
11:01, 14.09.
20:16, 13.09.
14:30, 13.09.