Testování Moto3 ve Valencii: V čele Martín, Bastiniani jen o necelou desetinu za ním

Jorge Martín (Del Conca Gresini Moto3) pravidelně jezdil rychle v roce 2017, v polovině závodních víkendů získal pole position. Sezonu 2018 zahájil velmi podobně. Dostal se do čela tabulky časů při testech ve Valencii. Enea Bastianini (Leopard Racing), považovaný za jeho vážného soupeře, mu to vůbec neusnadnil. Třídenní oficiální testy zakončil časem, který byl jen o 0,095 s pomalejší. Za dvěma jezdci Hondy se umístil Marco Bezzecchi (PruestelGP). Italský závodník, který jezdí druhým rokem, byl na motocyklu KTM jen o dalších sedm tisícin pomalejší.

První test Moto3 byl velmi vyrovnaný, i když zpočátku se akce na trati opozdily a počasí závodníkům zrovna moc nepřálo. Úterní testování ovlivnil déšť a v následujících dnech bylo dopoledne dost chladno, ale odpoledne bylo tepleji, což jezdům umožnilo plně se věnovat práci na přípravě nové sezony.

Za první trojicí nebyly rozdíly o moc větší. Arón Canet (EG 0,0), který druhý den spadl, byl celkově čtvrtý, byl jen o 0,017 s pomalejší než Bezzecchi, přesně stejnou ztrátu na italského krajana měl Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse) na pátém místě. Stejně jako Bastiniani si rychle zvyká na svůj nový tým. Dominanci Italů a Španělů přerušil Philipp Oettl (Südmetall Schedl GP Racing) na šesté pozici. Německý závodník na rakouském motocyklu byl o další jeden a půl desetiny sekundy pomalejší.

Osmým nejrychlejším závodníkem byl Tony Arbolino (Marinelli Snipers Team), za ním následoval Albert Arenas (Ángel Nieto Team Moto3), i když měl nehodu, a Alonso Lopez (EG 0,0), který při svém debutu v mistrovství světa podal dobrý výkon – byl nejrychlejším nováčkem. Gabriel Rodrigo (RBA BOE Skull Rider) byl celkově desátý. Během druhého dne byl nejrychlejší a středečním časem se umístil v kombinované tabulce časů na 10. pozici.

Jedenáctý byl  Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing), před dalším závodníkem, který jezdí druhým rokem. Ayumu Sasaki (Petronas Sprinta Racing) získal loni titul Nováček roku. Za ním následoval jeho krajan, nováček, úřadující šampión Red Bull Rookies Cup, Kazuki Masaki (RBA BOE Skull Rider), který byl jen o 0,031 s pomalejší. Čtrnáctý byl Andrea Migno (Ángel Nieto Team Moto3), vítěz loňského závodu v Mugellu. Byl jen o jednu tisícinu pomalejší než japonský nováček. První patnáctku doplnil Livio Loi (Reale Stylobike).

Jezdci nejnižší třídy se znovu sejdou při druhém oficiálním testu v Jerezu 12. února.

Vítězem Velké ceny Rakouska Bezzecchi, druhý Bastianini, třetí MartínMarco Bezzecchi (Redox PrustelGP) získal druhé vítězství letošní sezony, v závodě vedl od startu až do cíle. Porazil Eneu Bastianiniho (Leopard Racing), který se ke konci závodu probojoval dopředu, jako třetí dojel po vskutku hrdinském výkonu Jorge Martín (Del Conca Gresini Moto3), od jehož zranění a operace zlomeniny v levém zápěstí uplynulo jen něco přes týden.
15:04, 12.08.
12:51, 12.08.
21:55, 11.08.
14:11, 11.08.
13:10, 11.08.
14:23, 10.08.
12:43, 10.08.
13:29, 09.08.