Tým AGR odchází ze třídy Moto2 i Moto3

Tým AGR, pro který jezdilí na motocyklu Kalex Joe Roberts s v Moto2 a Maria Herrera na KTM v Moto3, se nezúčastní posledních kol letošního mistrovství světa. Roberts v příštím roce přechází do týmu RW Racing.

K tomuto rozhodnutí vedly „finanční problémy... Také nedostatečné vý‎sledky zhoršily situaci.”

Tým se teď bude soustředit na “co nejlepším zakončení sezony FIM CEV Moto2” a bude „připravovat konkurenceschopný projekt pro příští sezonu v mistrovství světa”.

Tým AGR zahájil sezonu Moto2 se kolumbijským závodníkem Yonny Hernándezem, ale ten se s týmem během letní přestávky rozešel.

Dvacetiletý Američan Roberts potom postoupil do mistrovství světa Moto2 z šampionátu CEV Moto2. Při svém debutu v mokrém závodě v Brně získal body za dobré desáté místo. V šampionátu CEV je v současnosti pátý, dvakrát se dostal na pódium. Je jen o pět bodů za Héctorem Garzem (který se kvalifikoval v mokrém závodě Velké ceny Německa na pátou pozici, jel pro tým Tech3), do konce sezony zbývají tři závody. Jeho krajan Jayson Uribe je jedenáctý.

Roberts už má podepsanou smlouvu pro sezonu 2018, bude závodit na podvozku NTS v týmu RW Racing vedle Stevena Odendaala, který je v současnosti na třetím místě v šampionátu CEV.

Herrera letos získala jeden bod. Při warm up v Misanu si zlomila pravou klíční kost a od té doby se na trať nevrátila.

V Japonsku zvítězil Fenati před Antonellim a Bezzecchim; Kornfeil osmýRomano Fenati v perfektním stylu získal 10. vítězství své kariéry v mistrovství světa na Twin Ring Motegi. Niccolo Antonelli se dostal na pódium poprvé od začátku sezony 2016. Marco Bezzecchi vystoupil na pódium poprvé.
10:24, 21.10.
09:29, 21.10.
09:15, 21.10.
09:03, 20.10.
08:49, 20.10.
18:48, 17.10.
13:45, 15.10.
06:37, 15.10.