VC Aragonie: Joan Mir vyhrál a míří za titulem, 2. Di Gianntonio, 3. Bastianini
VC Aragonie:  Joan Mir vyhrál a míří za titulem, 2. Di Gianntonio, 3. Bastianini

Joan Mir získal v domácím závodě v Aragonii rekordní osmé vítězství letošní sezony. Je prvním jezdcem Moto3, kterému se to podařilo. Celkově má na svém kontě devět vítězství, stejně jako Luis Salom a Romano Fenati – to je maximální počet vítězných závodů jednoho jezdce v této třídě. Do cíle dojel téměř zároveň s Fabiem Di Giannantoniem, třetí byl Enea Bastiniani.

Nejrychleji odstartoval Jorge Martín z prvního místa na roštu, těsně za ním jel Bastiniani, když projížděli první zatáčkou, potom se začali vzdalovat od skupiny, která se snažila je dostihnout. Bastiniani se potom dostal do čela a vedoucí jezdci se začali vzájemně předjíždět. Dostihl je ale Arón Canet a Mir. Postupně se původně dvoučlenná vedoucí skupina změnila ve „vláček“, typický pro třídu Moto3.

Šest kol před koncem se do vedení Mir. O dvě kola později se do čela dostal Di Giannantonio, který startoval ze 14. pozice na roštu. Dva vedoucí jezdci bojovali o pozici v čele, do posledního kola vjížděl jako první „Diggia“, Mir ho ale předjel a dostal se na první pozici. Těsně za Di Giannantoniem jel Bastianini. Trojice jezdců si vytvořila malý náskok před další skupinou jezdců. Cílovou čáru přejížděli téměř vedle sebe. Mir dojel do cíle jen o 0,043 s před Di Giannantoniem a Bastianini dojel jako třetí jen o 0,008 s později.

Martín dojel do cíle jako čtvrtý před Canetem. Šestý byl John McPhee, kterému se podařilo probojovat se v druhé polovině závodu dopředu, za ním dojel Marcos Ramirez. Skvělý výkon podal Denis Foggia, který jel na divokou kartu.

Romano Fenati, který bojuje o titul, se umístil na desáté pozici. Po vynikajícím výkonu v Misanu, kde zvítězil, se mu v Aragonii tolik nedařilo.

Výsledky Velké ceny Aragonie na okruhu Motorland v Aragónu  (13 kol):

P.      Jezdec                       Tým                                        Nr.   Moto        Čas              Ztráta
29. Patrik Pulkkinen Peugeot MC Saxoprint 4 Peugeot 26:32,285 34,678

Valencia: Martín se dočkal vítězství, 2. Mir, Ramírez na 3. místěJorge Martín získal skvělé první vítězství ve Velké ceně Valencie. Po startu ze své deváté letošní pole position se dostal do vedení a dokázal ujet ostatním. Nový mistr světa Joan Mir se dokázal z pozice daleko vzadu probojovat na druhé místo. Pódium doplnil Marcos Ramirez.
20:36, 12.11.
14:50, 12.11.
12:22, 12.11.
14:34, 11.11.
13:43, 11.11.
12:54, 11.11.
16:25, 10.11.
11:56, 10.11.