VC Španělska: v Jerezu vyhrál domácí Canet, 2. Fenati, 3. Mir

Závod ve Španělsku měl klasický průběh, jaký známe z Moto3. Jorge Martín skvěle dostartoval z pole position. V úvodní části závodu se výborně předvedli Marcos Ramirez a Darryn Binder, kteří bojovali o místo v čele. Binder se pokusil předjet po vnější straně Fenatiho, bohužel dostal smyk a spadl. Sice se vrátil na trať a pokračoval dobrou rychlostí až do konce závodu, který zakončil na 20. místě. Jeho týmový kolega Ramirez bojoval o umístění na pódiu až do posledních zatáček  posledního kola a nakonec přejel cílovou čáru na výborném čtvrtém místě – bylo to jeho zatím nejlepší umístění a vyrovnal nejlepší umístění svého týmu Platinum Bay Real Estate.

Jezdci vpředu si měnili pozice, skupina, která zpočátku měla 12 členů, se postupně zmenšila na deset. Vedoucí čtveřice – Fenati, Mir, Canet a Ramirez si udržovali menší náskok před skupinou, která je pronásledovala – v ní byl Fabio Di Giannantonio, Enea Bastianini, Juanfran Guevara, Andrea Migno a Nicolò Bulega.

„Diggia“ byl nakonec pátý, za ním  dojel do cíle Migno a v těsném sledu Bulega a Bastianini. Jorge Martín byl devátý – nedařilo se mu dosahovat stejně dobré rychlosti, jako byla ta, kterou vyvinul při kvalifikaci. Guevara doplnil první desítku.

John McPhee se z 25. místa na startu probojoval na 12. místo v cíli, ale potom v první zatáčce spadl a závod tím pro něho skončil.

Nejlepším nováčkem byl opět Ayumu Sasaki, získal bod za 15. místo.

Výsledky Velké ceny Španělska na okruhu Jerez  (23 kol):

P.      Jezdec                      Tým                                         Nr.   Moto        Čas              Ztráta
18. Jakub Kornfeil Peugeot MC Saxoprint 84 Peugeot 41:46,542 20,836
19. Lorenzo Dalla Porta Pull&Bear Aspar Mahindra Team 48 Mahindra 41:47,330 21,624
27. Manuel Pagliani CIP 96 Mahindra 42:26,626 1:00,920

V Rakousku vyhrál Mir, 2. Öttl, 3. MartínJoan Mir získal skvělé vítězství na Red Bull Ringu po startu z desáté pozice na roštu. Probojoval se dopředu polem jezdců a pak už nikdo neměl šanci. Philipp Oettl dojel do cíle na výborném druhém místě na trati, která je pro něho něco jako domácí okruh. Jorge Martín, který ještě stále překonává bolesti po zranění, získal úžasné třetí místo.
15:43, 13.08.
12:17, 13.08.
22:40, 12.08.
22:11, 12.08.
13:44, 12.08.
11:48, 12.08.
14:19, 11.08.
11:18, 11.08.