VC Španělska: v Jerezu vyhrál domácí Canet, 2. Fenati, 3. Mir

Závod ve Španělsku měl klasický průběh, jaký známe z Moto3. Jorge Martín skvěle dostartoval z pole position. V úvodní části závodu se výborně předvedli Marcos Ramirez a Darryn Binder, kteří bojovali o místo v čele. Binder se pokusil předjet po vnější straně Fenatiho, bohužel dostal smyk a spadl. Sice se vrátil na trať a pokračoval dobrou rychlostí až do konce závodu, který zakončil na 20. místě. Jeho týmový kolega Ramirez bojoval o umístění na pódiu až do posledních zatáček  posledního kola a nakonec přejel cílovou čáru na výborném čtvrtém místě – bylo to jeho zatím nejlepší umístění a vyrovnal nejlepší umístění svého týmu Platinum Bay Real Estate.

Jezdci vpředu si měnili pozice, skupina, která zpočátku měla 12 členů, se postupně zmenšila na deset. Vedoucí čtveřice – Fenati, Mir, Canet a Ramirez si udržovali menší náskok před skupinou, která je pronásledovala – v ní byl Fabio Di Giannantonio, Enea Bastianini, Juanfran Guevara, Andrea Migno a Nicolò Bulega.

„Diggia“ byl nakonec pátý, za ním  dojel do cíle Migno a v těsném sledu Bulega a Bastianini. Jorge Martín byl devátý – nedařilo se mu dosahovat stejně dobré rychlosti, jako byla ta, kterou vyvinul při kvalifikaci. Guevara doplnil první desítku.

John McPhee se z 25. místa na startu probojoval na 12. místo v cíli, ale potom v první zatáčce spadl a závod tím pro něho skončil.

Nejlepším nováčkem byl opět Ayumu Sasaki, získal bod za 15. místo.

Výsledky Velké ceny Španělska na okruhu Jerez  (23 kol):

P.      Jezdec                      Tým                                         Nr.   Moto        Čas              Ztráta
18. Jakub Kornfeil Peugeot MC Saxoprint 84 Peugeot 41:46,542 20,836
19. Lorenzo Dalla Porta Pull&Bear Aspar Mahindra Team 48 Mahindra 41:47,330 21,624
27. Manuel Pagliani CIP 96 Mahindra 42:26,626 1:00,920

VC Nizozemí:  Canet vyhrál v Assenu, 2. Fenati, na 3. místě McPheeArón Canet získal druhé skvělé vítězství letošní sezony na TT Holandska v Assenu. Zaútočil v poslední šikaně a cílovou čáru přejel těsně před Romanem Fenatim. Po náročném víkendu a startu z 19. pozice se John McPhee probojoval polem jezdců a v cíli byl třetí.
12:06, 25.06.
21:33, 24.06.
13:40, 24.06.
12:19, 24.06.
18:00, 23.06.
11:48, 23.06.
20:51, 22.06.
22:11, 21.06.