Valencia: Martín se dočkal vítězství, 2. Mir, Ramírez na 3. místě

Martín bleskově odstartoval z prvního místa na roštu a za něho se zařadil Gabriel Rodrigo. Argentinský závodník brzy spadl a Martín začal získávat náskok. Mir se musel vyhnout závodníkovi, který před ním spadl, takže ztratil pozice, dostal se téměř na konec. Martínův náskok se mohl dále zvýšit.

Brzy nato narazil Fabio Di Gannantonio do Ramireze na začátku cílové rovinky a spadl. Jezdec je v pořádku, naštěstí se při pádu vyhnul ostatním závodníkům. Mir se snažil probojovat polem jezdců. Když do konce závodu zbývalo devět kol, už se dostal na pozici, kde bojoval o stupně vítězů.

Pět kol před koncem už jel na druhé pozici a začal snižovat ztrátu na Martína v čele. Ten však už byl tak daleko, že nebylo možné ho dostihnout. Martín získal své první vítězství s více než třísekundovým náskokem.

Za Ramirezem bojovali o čtvrtou pozici dva Italové – Romano Fenati a Enea Bastianini, který jel svůj poslední závod Moto3. Jako šestý dojel do cíle Juanfran Guevara. Skvělé sedmé místo získal Dennis Foggia, který jel na divokou kartu. Na této trati získal titul v seriálu FIM CEV Repsol Moto3 – juniorském mistrovství světa. Za ním se umístil John McPhee, kterému se podařilo postoupit polem jezdců. Byl to jeho poslední závod pro tým BTT. Devátý byl domácí závodník Arón Canet. Kazuki Masaki, letošní vítěz Red Bull MotoGP Rookies Cup, jel na divokou kartu. Doplnil první desítku.

Ajumu Sasaki byl třináctý, podal dobrý výkon a potvrdil, že si zasloužil titul Nováček roku.

Výsledky Velké ceny Valencie na okruhu Ricardo Tormo  (24 kol):

P.      Jezdec                   Tým                                         Nr.   Moto        Čas              Ztráta
19. Jules Danilo Marinelli Rivacold Snipers Team 95 Honda 40:36,000 33,807
20. Lorenzo Dalla Porta Pull&Bear Aspar Mahindra Team 48 Mahindra 40:36,553 34,360
29. Patrik Pulkkinen Peugeot MC Saxoprint 4 Peugeot 41:33,249 1 Kolo

Valencia: Martín se dočkal vítězství, 2. Mir, Ramírez na 3. místěJorge Martín získal skvělé první vítězství ve Velké ceně Valencie. Po startu ze své deváté letošní pole position se dostal do vedení a dokázal ujet ostatním. Nový mistr světa Joan Mir se dokázal z pozice daleko vzadu probojovat na druhé místo. Pódium doplnil Marcos Ramirez.
20:36, 12.11.
14:50, 12.11.
12:22, 12.11.
14:34, 11.11.
13:43, 11.11.
12:54, 11.11.
16:25, 10.11.
11:56, 10.11.