Vietti se posledním kolem dostal do čela v 2. tréninku ve Spielbergu
Celestino Vietti (SKY Racing Team VR46) zakončil čtyřicetiminutový trénink nejrychlejším kolem odpoledního pátečního tréninku na Red Bull Ringu.
Byl o 0,031 s rychlejší než John McPhee (Petronas Sprinta Racing), o dalších 0,22 s pomalejší byl Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse). Prvních dvacet jezdců se vešlo do jedné sekundy. Každý se snažil jet co nejrychleji, protože v sobotu při třetím tréninku je dost velká šance na déšť.

Mezi prvním a třetím jezdcem byl rozdíl jen půl desetiny. Za nimi byl o tři desetiny pomalejší Ayumu Sasaki (Petronas Sprinta Racing). Sasaki zajel své nejlepší kolo, když se uklidnil po předcházející roztržce s Alonsem Lopezem (Estrella Galicia 0,0).

Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP), který odpoledne nedokázal zlepšit svůj čas z 1. tréninku, je v kombinované tabulce časů pátý, na šestém místě je Tony Arbolino, za ním Jaume Masiá (Bester Capital Dubai).

Mezi osm nejrychlejších se dostal i druhý jezdec týmu SIC58 Squadra Corse Niccolo Antonelli, v první desítce jsou také Ai Ogura (Honda Team Asia) a Dennis Foggia (SKY Racing Team VR46).

Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) se dostal mezi čtrnáct nejlepších a prozatím má místo v druhé kvalifikaci. Jeho soupeř v boji o titul Arón Canet (Sterilgarda Max Racing Team) nezlepšil svůj dopolední čas a klesl celkově na 15. místo.

Závod v Misanu, který dokončilo jen 16 jezdců, vyhrál SuzukiJaponský závodník Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) poprvé vyhrál závod Moto3. Za ním dojel do cíle John McPhee (Petronas Sprinta Racing). Třetí byl Tony Arbolino (VNE Snipers). Pořadí v šampionátu se opět změnilo. Paolo Simoncelli měl velkou radost, když jezdec jeho týmu zvítězil po bezchybném výkonu na okruhu Marka Simoncelliho.
17:30, 06.10.
12:00, 06.10.
19:53, 05.10.
11:05, 05.10.
10:46, 05.10.
12:48, 04.10.
21:59, 02.10.
22:20, 22.09.