Vítěz minulého závodu nejrychlejší v 1. tréninku v Aragonii

Pouhých pět dní poté, co si v Misanu vybojoval své první vítězství v Moto3, se Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) opět dostal do čela tabulky časů. Při prvním pátečním tréninku před Gran Premio Michelin® de Aragón zajel nejlepší čas – 1 min 58,987 s, byl o více než čtvrt sekundy rychlejší než druhý jezdec, John McPhee (Petronas Sprinta Racing).

Za nimi se v tabulce umístili jezdci týmu WWR Jaume Masiá a Andrea Migno. První pětku doplnil český závodník Filip Salač (Redox PruestelGP).

Gabriel Rodrigo (Kömmerling Gresini Moto3) byl šestý, na Suzukiho měl ztrátu 0,676 s, pouhé dvě tisíciny sekundy za ním byl Marcos Ramirez (Leopard Racing) a o další dvě tisíciny sekundy byl horší čas Aróna Caneta (Sterilgarda Max Racing Team). První desítku doplnili Ayumu Sasaki (Petronas Sprinta Racing) a Jakub Kornfeil (Redox PruestelGP).

Hned po začátku prvního tréninku došlo ke dvěma nehodám  Tom Booth-Amos (CIP Green Power) musel trénink ukončit stejně jako Celestino Vietti (SKY Racing Team VR46), který přeletěl přes motorku. Po nehodě odkulhal do depa a potom zamířil do lékařského střediska, bylo vidět, že má problémy s pravou nohou.

Dalla Porta na Phillip Islandu vyhrál a získal titulLorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) získal senzační vítězství ve Velké ceně Austrálie a jako první Ital se stal mistrem světa v nejnižší třídě mistrovství světa od doby, kdy titul získal Andrea Dovizioso v roce 2004. Dalla Porta přejel cílovou čáru jako první před týmovým kolegou Marcosem Ramirezem. Jejich tým získal titul nejlepšího týmu. Jako třetí dojel do cíle Albert Arenas, získal třetí pódium za sebou.
20:07, 03.11.
08:23, 03.11.
19:00, 02.11.
09:57, 02.11.
09:28, 02.11.
08:33, 01.11.
17:54, 28.10.
20:07, 27.10.