Vítězem Velké ceny Argentiny Masiá, druhý Binder, třetí Arbolino

Jaume Masiá (Bester Capital Dubai) získal své první vítězství v závodě Moto3. dokázal udržet za sebou Darryna Bindera (CIP Green Power) a Tonyho Arbolina (VNE Snipers), který se poprvé dostal na stupně vítězů.

Masiá startoval z pole position, ale start se mu moc nepodařil. Arón Canet (Sterilgarda Max Racing Team) bleskově odstartoval z druhého místa na roštu. Arbolino e po startu z třetí pozice dostal mimo první desítku. Canet zůstal vpředu. Niccolo Antonelli (SIC58 Squadra Corse) se po startu z páté pozice dostal na druhé místo, za ním jel Masiá. Canet a Antonelli se v úvodních kolech střídali ve vedení.

Jak už je pro Moto3 typické, mezi prvním a devatenáctým jezdcem byl rozdíl jen 2,1 s.

Gabriel Rodrigo (Kömmerling Gresini Moto3) a John McPhee (Petronas Sprinta Racing), který byl nejrychlejší v tréninkových jízdách, začali předjíždět – z pozice mimo první desítku s dostali do skupiny v čele. Domácí fanoušci Rodriga nadšeně povzbuzovali.

Dalším jezdcem, který se začal dostávat dopředu ze zadní části pole jezdců, byl Binder, který startoval z 20. pozice. V prvních 12 kolech se ve vedení vystřídalo celkem devět závodníků. McPhee a Alonso Lopez (Estrella Galicia 0,0) potom měli nehodu a přišli o šanci bojovat o dobré umístění. Do 13. zatáčky vjel McPhee příliš prudce a narazil do zadní části Lopezovy Hondy, když se mu těsně předtím porouchala zadní brzda. Do konce závodu zbývalo 9 kol.

Do vedení se v té době dostal Dennis Foggia (SKY Racing Team VR46), ale Canet, Binder a Rodrigo byli těsně za nim, do konce závodu zbývalo sedm kol. Pět kol před koncem byl rozdíl mezi prvním a 17. jezdcem 1,7 s. Prvních 14 jezdců se vešlo do necelé sekundy. Vítězem se mohl stát kdokoli.

Binder a Dalla Porta byli vpředu, hned za nimi byl domácí Rodrigo. Když mířili do posledního kola, Dalla Porta předjel vnitřkem Bindera v první zatáčce a dostal se do vedení. V páté zatáčce mu to ale Binder vrátil. Došlo mezi nimi k menšímu kontaktu, takže Dalla Porta vyjel ze stopy. Rodrigo využil vzduchového pytle a dostal se na první pozici, Massiá jel na druhém místě. To pokračovalo v druhém sektoru, potom se dostali do zrádné třinácté zatáčky. Masiá, Rodrigo, Binder a Arbolino se snažili najít nejlepší stopu, ale došlo k menšímu dramatu, Rodrigo málem spadl, když se dotkl Beinderova zadního kola. To umožnilo Arbolinovi, aby předjel, Masiá si udržel první pozici a získal své první vítězství v závodě Velké ceny. Binder získal senzační druhé místo a Arbolino se poprvé dostal na stupně vítězů.

Antonelli přejel cílovou čáru jako čtvrtý. Do první pětky se dostal i  Ayumu Sasaki (Petronas Sprinta Racing), byl to jeho zatím nejlepší výsledek v Moto3. Rodrigo dojel jako šestý. Dalla Porta byl nucen vyjet ze stopy v páté zatáčce posledního kola a do cíle dojel jako sedmý. Foggia byl osmý. Marcos Ramírez (Leopard Racing), který v jednu chvíli vedl, se musel smířit s devátým místem. Kaito Toba (Honda Team Asia), vítěz z Kataru, doplnil první desítku.

Toba stále ještě v šampionátu vede, na druhém místě je Dalla Porta. Masiá postoupil o 26 míst – je teď po svém vítězství celkově třetí.