Závod v Misanu, který dokončilo jen 16 jezdců, vyhrál Suzuki
Závod v Misanu, který dokončilo jen 16 jezdců, vyhrál Suzuki Japonský závodník Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) poprvé vyhrál závod Moto3. Za ním dojel do cíle John McPhee (Petronas Sprinta Racing). Třetí byl Tony Arbolino (VNE Snipers). Pořadí v šampionátu se opět změnilo.
Paolo Simoncelli měl velkou radost, když jezdec jeho týmu zvítězil po bezchybném výkonu na okruhu Marka Simoncelliho.

Suzuki perfektně odstartoval z pole position. Arbolino předjel na startu Aróna Caneta (Sterilgarda Max Racing Team). V úvodních dvou kolech si Suzuki a Arbolino měnili pozici v čele. Během závodu došlo k mnoha dramatickým situacím.
Canet,k terý byl v šampionátu na druhém místě, ve čtvrtém kole náhle zpomalil, když jel na třetí pozici. Měl závadu na svém motocyklu KTM na sjezdu k osmé zatáčce. Dva domácí jezdci - Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse) a Celestino Vietti (SKY Racing Team VR46) spadli na výjezdu z páté zatáčky. Bezmocný Canet zamířil do depa. Jeho naděje na titul dostaly další ránu. I když znovu vyjel a doufal, že získá aspoň nějaký bod, motorka odmítla v osmém kole spolupracovat. Odstoupením ze závodu potěšil vedoucího jezdce šampionátu Lorenza Dalla Portu (Leopard Racing). Po chaotickém kole se Dalla Porta dostal na třetí pozici, ale Suzuki a Arbolino už měli sekundový náskok.

Jaume Masiá a Andrea Migno (WWR) se také přibližovali a Dalla Porta se snažil dostihnout vedoucí jezdce. V osmém kole se to podařilo a ve vedoucí skupině teď jelo pět jezdců. Mezi vedoucími jezdci se odehrával lítý boj. Týmoví kolegové Migno a Masiá se opakovaně vzájemně předjížděli, Migno svedl velký boj s Dalla Portou. Vedoucí pětice byla o jeden a půl sekundy před skupinou, která se snažila je dostihnout. Potom se podařilo Ai Ogurovi (Honda Team Asia) dostat se na šestou pozici, rychle se přibližoval k vedoucí skupině. McPhee, který byl v prvním kole na 18. pozici, se probojoval polem jezdců a šest kol před koncem se vedoucí skupina rozrostla na sedm jezdců. Když Canet odstoupil ze závodu, Dalla Porta měl šanci získat důležité body, ale nebylo to snadné. Suzuki, Arbolino, Migno, Masiá, Ogura a McPhee mu nic nedarovali, také pořád hrozily hranice trati, italský jezdec si musel dávat velký pozor.

Šest kol před koncem se do čela dostal Suzuki, za ním jel Masiá, ten však ve třetím během několika zatáček klesl na sedmou pozici. Suzuki zamířil do posledního kola, za ním ve druhé zatáčce bojovali Arbolino, Dalla Porta a Masiá a to ty dva nakonec stálo pódiové umístění, ztratili půl sekundy. O místo v čele bojovali Suzuki, Arbolino a McPhee. Na vjezdu do 12. zatáčky McPhee předjel vnitřkem Arbolino, v čele byl stále Suzuki. Japonský jezdec bravurně zvládl poslední kolo a získal své první vítězství v Moto3 při domácím závodě svého týmu.

McPhee podal památný výkon – po startu ze 14. místa na roštu získal třetí letošní pódium. Arbolinovy nepříliš velké naděje na titul se trochu zlepšily, když získal čtvrté letošní pódium. Masiá dojel jako čtvrtý. Dalla Porta byl penalizován – ztratil tři sekundy kvůli překročení hranice trati, takže klesl na osmou pozici. To pomohlo jezdci za ním - Dennis Foggia (SKY Racing Team VR46) postoupil na páté místo, Gabriel Rodrigo (Kömmerling Gresini Moto3) byl klasifikován jako šestý, po startu z 16. pozice. Sedmé místo získal Marcos Ramirez (Leopard Racing), vítěz ze Silverstonu. První desítku doplnili Filip Salač (Redox PrüstelGP) a Raúl Fernández (Sama Qatar Angel Nieto Team),

Závod dokončilo jen 16 jezdců. Důležité ale je první vítězství Suzukiho – vítězství na okruhu pojmenovaném po Markovi Simoncellim.

Příští závod se jede v Aragonii.

Závod v Misanu, který dokončilo jen 16 jezdců, vyhrál SuzukiJaponský závodník Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) poprvé vyhrál závod Moto3. Za ním dojel do cíle John McPhee (Petronas Sprinta Racing). Třetí byl Tony Arbolino (VNE Snipers). Pořadí v šampionátu se opět změnilo. Paolo Simoncelli měl velkou radost, když jezdec jeho týmu zvítězil po bezchybném výkonu na okruhu Marka Simoncelliho.
21:38, 20.10.
11:24, 20.10.
18:36, 19.10.
13:56, 19.10.
09:17, 18.10.
17:30, 06.10.
12:00, 06.10.
19:53, 05.10.