10 věcí, které byste měli vědět před Velkou cenou Austrálie

1 - Marc Márquez (Repsol Honda Team) získal už pátou pole position v řadě na Phillip Islandu. Tím vyrovnal počet startů z první pozice, které na této trati měl k dispozici Casey Stoner v letech 2008-2012.

2 - Honda získala na Phillip Islandu už dvanáctou pole position ve třídě MotoGP od roku 2002. Předtím už na této trati získala pole position jedenáctkrát. Jezdci Hondy tu vyhráli pět závodů, dvakrát vyhrál Márquez – v roce 2015 a 2016.

3 - Maverick Viñáles (Movistar Yamaha MotoGP) se kvalifikoval na druhou pozici – je to jeho nejlepší kvalifikační výsledek od závodního víkendu na Circuit of the Americas – tam startoval z první pozice, ale poté, co dostal Márquez penalizaci.

4 -  Z první řady kromě Viñálese startuje Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3) – letos podruhé se do první řady na startovním roštu dostali dva jezdci Yamahy. Poprvé to bylo při Velké ceně Itálie.

5 – Z prvního místa druhé řady startuje Andrea Iannone (Team Suzuki Ecstar), už podruhé za sebou na Phillip Islandu. Je to jeho nejlepší kvalifikační výsledek od letošní kvalifikace v Mugellu, kde byl také čtvrtý.

6 - Álex Rins (Team Suzuki Ecstar) se kvalifikoval na pátou pozici na roštu. Vyrovnal tak svůj nejlepší kvalifikační výsledek od doby, kdy postoupil do královské třídy.

7 - Jack Miller (Alma Pramac Racing) startuje do svého domácího závodu ze šesté pozice. Už potřetí za sebou startuje do závodu na Phillip Islandu z druhé řady.

8 - Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP), který se při svých 18 závodech královské třídy na Phillip Islandu dostal patnáctkrát na stupně vítězů, startuje v Austrálii ze sedmé pozice už podruhé za sebou.
 ¨
9 - Andrea Dovizioso (Ducati Team), který minulý týden v Motegi spadl a závod nedokončil, startuje z deváté pozice. Je to jeho nejhorší kvalifikační výsledek od loňského závodu ve Valencii, kde byl také devátý.

10 – Poté, co Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol) odstoupil z Velké ceny Austrálie, stačil čas, který zajel Hafizh Syahrin (Monster Yamaha Tech 3), na přímý postup do druhé kvalifikace – bylo to poprvé během jeho první sezony v MotoGP. Kvalifikoval se na desátou pozici, což je nejlepší výsledek kteréhokoli z pěti letošních nováčků.

Velkou cenu Malajsie vyhrál Márquez před Rinsem a ZarkemMarc Márquez (Repsol Honda Team) získal v Malajsii 70. vítězství své kariéry. Zdálo se, že diváci uvidí ostrý boj Márqueze a Valentina Rossiho (Movistar Yamaha MotoGP), ale závod skončil pro Rossiho katastrofálně, nehodou. Pódium v Sepangu doplnili Álex Rins (Team Suzuki Ecstar) a Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3).
21:44, 18.11.
21:18, 18.11.
15:57, 18.11.
20:50, 17.11.
15:03, 17.11.
14:17, 17.11.
13:18, 17.11.
20:29, 16.11.