10 věcí, které byste měli vědět před Velkou cenou Rakouska

1. Marc Márquez (Repsol Honda Team) se kvalifikoval na pole position na Red Bull Ringu už potřetí za sebou. Tento okruh je jedinou tratí v letošním kalendáři, kde ještě v královské třídě nezvítězil.

2. V sobotu Márquez získal 59. pole position – má před sebou 119. start v královské třídě (49,6% startů z 1. místa). Překonal tak dosavadní rekord Micka Doohana.

3. Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT) se kvalifikoval na druhou pozici jako nejlépe umístěný jezdec Yamahy a satelitního týmu. Je to nejlepší výsledek Yamahy při kvalifikaci na rakouské trati v MotoGP. Dosud bylo nejlepším umístěním třetí místo Valentina Rossiho v roce 2016.

4. Andrea Dovizioso (Ducati Team) se v posledních třech letech na Red Bull Ringu dostal na stupně vítězů, v roce 2017 závod vyhrál. Kvalifikoval se na třetí pozici. Je to jeho třetí start z první řady od úvodního závodu v Kataru a první od závodu v Argentině. Ducati vyhrála všechny tři závody MotoGP na rakouské trati od roku 2016.

5. Francesco Bagnaia (Pramac Racing) postoupil z první kvalifikace do druhé a kvalifikoval se na pátou pozici. Je to jeho nejlepší kvalifikační výsledek během jeho první sezony v MotoGP.

6. Druhým nejlepším jezdcem Hondy byl při kvalifikaci Takaaki Nakagami (LCR Honda Idemitsu), startovat bude z 6. pozice. Je to jeho nejlepší kvalifikační výsledek od začátku loňské sezony, kdy přešel do královské třídy.

7. Jack Miller (Pramac Racing), který minule v Brně skončil na pódiu (letos podruhé), se kvalifikoval na osmou pozici. Rád by získal své první body na Red Bull Ringu.

8. Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP) startuje z prvního místa čtvrté řady – z 10. pozice. Letos pošesté se kvalifikoval do první desítky. Red Bull Ring a Buriram jsou jediné dva okruhy, kde se Rossi nikdy nedostal na stupně vítězů v královské třídě.

9. Pol Espargaró (Red Bull KTM Factory Racing) se kvalifikoval na 11. pozici. Je to nejlepší kvalifikační výsledek jezdce na KTM na Red Bull Ringu ve třídě MotoGP.

10. Miguel Oliveira (Red Bull KTM Tech 3) se kvalifikoval na 13. pozici jako druhý jezdec KTM. Je to jeho nejlepší kvalifikační výsledek během jeho první sezony v královské třídě.

Dovi v Rakousku porazil Márqueze v poslední zatáčceAndrea Dovizioso (Ducati Team) je dalším jezdem Ducati, který vyhrál na Red Bull Ringu. Ducati tu vyhrála všechny závody. Boj o vítězství trval až do konce závodu. V poslední zatáčce předjel Marka Márqueze (Repsol Honda Team). Pódium doplnil úžasný nováček Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT).
20:10, 17.08.
21:55, 12.08.
21:21, 11.08.
16:19, 11.08.
15:02, 11.08.
14:56, 11.08.
13:09, 11.08.
20:13, 10.08.