Agostini hodnotí Márqueze
Legendární italský závodník Giacomo Agostini řekl v nedávném rozhovoru pro bikesportnews.com, že je přesvědčený o tom, že by Marc Márquez mohl vyrovnat počet jeho vítězství v královské třídě nebo by ho mohl i překonat. Agostini získal celkem 15 titulů, z toho osm v nejvyšší třídě. To znamená, že Márquez je momentálně v polovině.

„Myslím, že Marc dokáže buď ten počet vyrovnat nebo vyhraje víc titulů než já, protože je mladý a velmi rychlý. Takže má všechny šance na to, aby vyhrál  další čtyři tituly v Mistrovství světa MotoGP nebo i víc.”

Na otázku, co  sobě ten španělský závodník má, že je tak výjimečný, provedl další srovnání. „Já nevím. Když se zeptáte Marka, tak on také neví. Když položíte stejnou otázku mně, proč jsem tolikrát vyhrál, nevím. Myslím, že má člověk něco v sobě, už když se narodí. Je to přirozený dar od Boha.”

Márquez bude v roce 2018 bojovat o svůj sedmý titul celkově – pátý v nejvyšší třídě. Sezona začne brzy – při prvním oficiálním testu na Mezinárodním okruhu v Sepangu.

Velkou cenu Malajsie vyhrál Márquez před Rinsem a ZarkemMarc Márquez (Repsol Honda Team) získal v Malajsii 70. vítězství své kariéry. Zdálo se, že diváci uvidí ostrý boj Márqueze a Valentina Rossiho (Movistar Yamaha MotoGP), ale závod skončil pro Rossiho katastrofálně, nehodou. Pódium v Sepangu doplnili Álex Rins (Team Suzuki Ecstar) a Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3).
21:22, 12.11.
13:43, 04.11.
08:41, 04.11.
21:34, 03.11.
15:22, 03.11.
13:35, 03.11.
09:20, 03.11.
09:04, 03.11.