Ángel Nieto Team: Abraham a Bautista dokončují přípravu na novou sezonu

Karel Abraham byl tentokrát rychlejší než jeho týmový kolega Álvaro Bautista. Svůj včerejší čas zlepšil o čtyři desetiny. Potom musel přejít na druhý motocykl, ale neměl na něm stejný pocit, takže už dál svůj čas nezlepšil.

Bautista byl dnes nejpilnějším jezdcem na trati – najezdil 70 kol. Nepodařilo se mu ale dosáhnout stejného pocitu, jaký měl včera na středních pneumatikách. Jeho nejlepší čas byl 1 min 56,104 s. Podařilo se mu ale zajet simulaci závodu o 22 kolech. Při dlouhé jízdě absolvoval vyrovnaná kola s časy mezi 1 min 56,172 a 1 min 57,137 s.

Karel Abraham, 18. místo, 37 kol

„Dnes to nebylo tak špatné, zvlášť na začátku, ale bohužel jsme měli menší problém s první motorkou, musel jsem nasednout na tu druhou. Abych pravdu řekl, nebyl jsem s ní tak docela spokojený, i když nastavení bylo stejné. Nemohl jsem na ní zlepšit čas na kolo, ale celkově jsem jezdil o trochu rychleji. Cílem je jezdit zítra zase rychleji a zlepšit čas na kolo. Dnes jsme měli zajet simulaci závodu, ale nepodařilo se nám to, takže jsme to přesunuli na zítřejší program.”

Álvaro Bautista, 20. místo, 70 kol
„Včera jsem skončil docela spokojený, ale dnes jsme měli menší přilnavost na předním i zadním kole a pocit kontaktu nebyl stejný. Včera fungovaly střední pneumatiky dobře, ale dnes jsme měli problémy a přešli jsme na měkké. Chybí nám něco v základním nastavení motocyklu a výkon hodně závisí na počasí. Absolvoval jsem simulaci závodu, přes dvacet kol, a rychlost nebyla špatná, ale nebyla tak dobrá, jak by mohla být. Zbývá nám ještě zítřek a máme několik nápadů, které vyzkoušíme. Myslíme si, že ve snaze zlepšit přilnavost na zadním kole jsme zhoršili další oblasti a teď musíme trávit víc času v zatáčce s motocyklem v plném náklonu. Potřebujeme najít pro tento motocykl správnou vyváženost.”

Zdroj: TZ týmu

Velkou cenu San Marina vyhrál Dovizioso před Márquezem a CrutchlowemAndrea Dovizioso (Ducati Team) získal vítězství ve Velké ceně San Marina. Dostal se do vedení a potom vyvinul neuvěřitelnou rychlost. Pro Ducati zajistil její teprve druhé vítězství na trati v Misanu. Ducati zvítězila už ve třetím závodě v řadě. Jorge Lorenzo vyhrál závod v Brně a v Rakousku. Lorenzo byl mezi jezdci vpředu i tentokrát, ale bohužel v předposledním kole spadl, když bojoval s Markem Márquezem (Repsol Honda Team). Ten byl nakonec druhý, třetí pozici obsadil Cal Crutchlow (LCR Honda) jako nejlepší z jezdců nezávislého týmu.
21:19, 18.09.
14:42, 18.09.
21:30, 14.09.
22:45, 13.09.
20:58, 09.09.
15:26, 09.09.
23:13, 08.09.
20:40, 08.09.