Argentina: Z pole position startuje Márquez před Viňálesem a Doviziosem

Márquez získal pátou pole position v Argentině během šesti let

Marc Márquez (Repsol Honda Team) získal pole position pro Gran Premio Motul de la República Argentina, při druhé kvalifikaci zajel čas 1 min 38,304 s. Byl o 0,154 s rychlejší než Maverick Viñáles (Monster Energy Yamaha MotoGP) a p 0,164 s rychlejší než vedoucí jezdec šampionátu Andrea Dovizioso (Mission Winnow Ducati)

Márquezův týmový kolega Jorge Lorenzo byl při prvních rychlých kolech na předních pozicích, Márquez se dostal do čela, když zajel čas 1 min 38,767 s. Lorenzo byl zpočátku druhý, ale ne moc dlouho, na druhé pozici se pak střídali Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol) a Jack Miller (Pramac Racing), Crutchlow byl po prvním stintu Márquezovi nejblíž, měl ztrátu 0,188 s. Miller, Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP) a Viñáles byli v první pětce, Dovizioso byl v té době na deváté pozici.

Márquez znovu vyjel z boxu, při kvalifikaci zvolil strategii dvou zastávek, ale svou druhou jízdu pokazil, když v první zatáčce udělal drobnou chybu na brzdách. Hned se vrátil do depa. Pět minut před koncem bylo na trati opět 12 jezdců s novými pneumatikami, aby se pokusili o získání pole position.

O pole position bojovalo sedm jezdců, ale nakonec všechny překonal Márquez.

Druhou pozici nakonec získal Viñáles, třetí Dovizioso. Rossi startuje ze čtvrté pozice – o deset míst víc vpředu než v Kataru.

Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT) bude startovat ze šesté pozice – je to jeho nejlepší startovní pozice v MotoGP. Jeho týmový kolega Fabio Quartararo podal opět dobrý výkon – startuje ze sedmé pozice, byl jen o 0,011 s pomalejší. Crutchlow, který loni vyhrál po startu z desáté pozice, je tentokrát osmý. Jeho týmový kolega Takaaki Nakagami se probojoval z první kvalifikace do druhé a startovat bude z devátého místa.

Danilo Petrucci (Mission Winnow Ducati)  doplnil první desítku – prvních deset jezdců se vešlo do času 0,789 s. Lorenzo startuje z 12. pozice, jeho nejlepší kolo bylo anulováno kvůli překročení hranice trati.

Velkým překvapením byl Álex Rins (Team Suzuki Ecstar), který startuje z 16. pozice. Loni se v Argentině dostal na stupně vítězů.