Bautista má velkou motivaci pro nedělní závod v Brně

Jezdci týmu Ángela Nieta se bohužel neprobojovali do druhé kvalifikace

O pozicích na startovním roštu se rozhodlo v sobotu na rozpáleném Autodromu. Pole position získal Andrea Dovizioso – poprvé od Velké ceny Malajsie v roce 2016. Svým časem 1 min 54,689 s připravil o první místo Marka Márqueze. Ten bude startovat z třetí pozice, protože ho svým posledním pokusem překonal i Valentino Rossi. Z druhé řady budou startovat Jorge Lorenzo, Cal Crutchlow a Danilo Petrucci.

Álvaro Bautistovi těsně unikl postup do druhé kvalifikaci. Při posledním pokusu o rychlé kolo spadl. V té době jel podobnou rychlostí jako ti, kteří byli při první kvalifikaci v čele. Startovat bude ze 14. pozice, ale má velkou motivaci, poté, co  o tomto víkendu zajel některé velmi dobré časy. Karel Abraham získal lepší pocit na svém motocyklu, než měl v pátek. To se v sobotu odrazilo na jeho časech na kolo. Při dopoledním tréninku zajel čas 1 min 56,964 s, ale při kvalifikaci se nedokázal dál zlepšit. Při svém posledním výjezdu spadl. Do svého domácího závodu bude startovat z 23. pozice.

Álvaro Bautista, 14. pozice:
„Chtěli jsme dnes vyzkoušet různé věci, abychom zjistili, zda bychom mohli zlepšit pocit na motocyklu, ale nepodařilo se nám objevit to, co jsme chtěli. Nedokázali jsme s těmito modifikacemi  jezdit rychleji než včera. Nedostali jsme se přímo do druhé kvalifikace a nakonec jsme se vrátili k nastavení, které mi vyhovovalo, takže jsem se při čtvrtém tréninku cítil lépe a byl jsem pátý. Při kvalifikaci jsem se zlepšoval a myslím, že bych byl mohl postoupit do druhé kvalifikace, ale když člověk jede na hranici, takové věci se stávají. Ztratil jsem předek a nedokázal jsem se udržet ve vzpřímené poloze. Naštěstí jsem se nezranil. Máme dobrou závodní rychlost a pokusíme se dobře odstartovat. Věřím si a pro zítřek mám velkou motivaci.”

Karel Abraham, 23. pozice:
„Dnes dopoledne jsem se cítil lépe než včera a dosáhle jsem i dobrého času na kolo – ten čas byl skoro stejný jako můj nejlepší čas na této trati. Chtěl jsem se do toho odpoledne ještě trochu víc opřít, abych startoval z dobré pozice na roštu, ale při druhém výjezdu jsem ztratil předek na vjezdu do páté zatáčky a spadl jsem. Je to škoda, ale mám pocit, že jsme s tímto motocyklem blízko hranice možností, a to není jednoduché.”

Zdroj: TZ týmu

Vítězem Velké ceny Thajska Márquez před Doviziosem a ViňálesemMarc Márquez (Repsol Honda Team) zvítězil ve Velké ceně Thajska a učinil další velký krok k získání titulu mistra světa MotoGP 2018. Vítězství získal po vyrovnaném souboji s Andreou Doviziosem (Ducati Team), který nakonec dojel do cíle jako druhý. Třetí pozici obsadil Maverick Viñáles (Movistar Yamaha MotoGP), který se zase jednou vrátil na stupně vítězů.
22:33, 07.10.
11:30, 07.10.
21:25, 06.10.
13:40, 06.10.
11:03, 06.10.
09:43, 06.10.
09:00, 06.10.
14:30, 05.10.