Další domácí závod týmu Ángela Nieta

Španělský tým MotoGP má před sebou třetí kolo na domácí půdě.

Předposlední evropské kolo sezony se koná o tomto víkendu na trati Motorland Aragón. Márquez je před závodem v Aragonii v čele šampionátu a jeho loňské vítězství máme ještě v čerstvé paměti. Jedna ze zatáček bude letos po něm pojmenována. V současnosti vede o 67 bodů před Andreou Doviziosem, který se po vítězství ve Velké ceně San Marina dostal na druhou pozici, a o 70 bodů před Valentinem Rossim. Márquez nedokázal v posledních třech závodech porazit jezdce Ducati, ale o vítězství se jezdci továrního týmu dělí (Dovi vyhrál dvakrát, jednou Lorenzo, zatímco nejlepšími výsledky Yamahy bylo čtvrté místo pro Rossiho a páté pro Mavericka Viñálese). Márquezovou pozicí v čele to neotřáslo a první šance na získání dalšího titulu se opět přiblížila.

Tým Ángela Nieta by v třetím domácím závodě rád získal další umístění Álvara Bautisty v první desítce a Karel Abraham se bude snažit o získání dalších bodů. Bautista byl v první desítce v posledních osmi závodech a v celkovém hodnocení se posunul na 12. místo. V roce 2017 podal v Aragonii jeden z nejlepších výkonů sezony – do cíle dojel jako osmý, na vítěze měl ztrátu pouhých osmi sekund. To by si o tomto víkendu rád zopakoval. Abrahamovým cílem je umístění v první patnáctce na okruhu, kde v roce 2012 skončil na 9. místě. Český závodník je přesvědčený, že uspořádání této trati vyhovuje jeho stylu jízdy. Rád by získal první body od závodu v Katalánsku, kde byl třináctý.

Álvaro Bautista: „Máme před sebou další domácí závod a opravdu se na něj těšíme, protože jsme v dobré formě, která nám umožňuje soustavně končit v první desítce. Na Aragonii mám také pěkné vzpomínky, loni jsem tam hned od startu jezdil v první skupině. Je to okruh, který má všechny druhy zatáček a také změny výšky, a tak je těžké najít vyvážené nastavení. Pro tento závod máme velkou motivaci, protože i když se ztráta na jezdce vpředu zvětšuje, tovární týmy se zlepšují, věřím, že podpora španělských fanoušků nás dovede k dalšímu dobrému výsledky, který nás připraví na mimoevropské závody.”

Karel Abraham
: „Musíme vyrazit do Aragonie se vztyčenou hlavou, připravení k dalšímu boji. Pojedeme tam, abychom bojovali o bod. Kdyby to bylo víc než jeden bod, tak to je skvělé, ale my se budeme tvrdě připravovat pro ten jeden. Aragonská trať je pěkná, jsou na ní některé rychlé zatáčky, což mi vyhovuje, a těším se, až se tam dostanu.”

Zdroj:TZ týmu

Vítězem Velké ceny Thajska Márquez před Doviziosem a ViňálesemMarc Márquez (Repsol Honda Team) zvítězil ve Velké ceně Thajska a učinil další velký krok k získání titulu mistra světa MotoGP 2018. Vítězství získal po vyrovnaném souboji s Andreou Doviziosem (Ducati Team), který nakonec dojel do cíle jako druhý. Třetí pozici obsadil Maverick Viñáles (Movistar Yamaha MotoGP), který se zase jednou vrátil na stupně vítězů.
19:58, 16.10.
22:33, 07.10.
11:30, 07.10.
21:25, 06.10.
13:40, 06.10.
11:03, 06.10.
09:43, 06.10.
09:00, 06.10.