Další úspěch Valentina Rossiho na Monza Rallye

Novinky - Hana Masaryková - 10.12.2018

Valentino Rossi má sice za sebou svou první sezonu MotoGP na Yamaze, během níž nevyhrál žádný závod, ale na nejvyšší stupínek pódia se dostal aspoň při Monza Rallye.

Rossi zvítězil v Monza Rallye už posedmé, počtvrté v řadě. Svého nejbližšího soupeře Teemu Suninena porazil dominantním způsobem o 1 min 7,2 s.

Rossi a jeho spolujezdec Carlo Cassina vyhráli osm z devíti etap na asfaltu a v té deváté se o vítězství dělili se Suninenem, finskou hvězdou rallye.

První čtyři závodníci – Rossi, Suninen, Roberto Brivio (bratr Davida Brivia) a Alessio Salucci („Uccio”) – závodili ve vozech Ford Fiesta WRC Plus.

Pro Rossiho to ale nebyl úplně perfektní závod – v závěrečné soutěží „Master Show” prohrál s devítinásobným šampiónem velké ceny motokrosu Tonim Cairolim s rozdílem 0,59 s.

Cairoli za volantem vozu Hyundai I20 WRC byl také nejlepším závodníkem na jiném voze než Ford WRC, v celkovém hodnocení byl pátý.

Chad Reed, hvězda série AMA Supercross/Motocross, byl 28., také ve voze Hyundai.

Rossi, který skončil v letošní sezoně MotoGP na třetím místě, i když v žádném závodě nezvítězil,  se vrátí na svou Yamahu M1 při prvním testu v Sepangu v únoru 2019.

Vítězem úvodního závodu v Kataru Dovizioso před Márquezem a CrutchlowemAndrea Dovizioso (Mission Winnow Ducati) získal skvělé vítězství ve Velké ceně Kataru po napínavém boji pěti jezdců v závěrečné fázi závodu. Porazil Marka Márqueze (Repsol Honda Team) s rozdílem 0,023 s.
22:43, 14.03.
19:39, 10.03.
17:59, 10.03.
19:40, 09.03.
19:30, 09.03.
15:51, 09.03.
12:26, 09.03.
20:32, 08.03.