Di Meglio odchází z týmu Aprilia MotoGP

Mike di Meglio, bývalý šampión třídy 125cc, už nebude pracovat jako testovací jezdec týmu Aprilia MotoGP. V příštím roce bude závodit v Mistrovství světa Supersport.

Di Meglio přišel na konci sezony 2015 po dvou slabých sezonách se španělským týmem o místo v týmu Avintia Ducati a v roce 2016 začal pracovat jako testovací jezdec Aprilie.

V roce 2017 však mnoho příležitostí k testování neměl, takže doplnil své povinnosti návratem na závodní dráhu – závodil ve vytrvalostním mistrovství světa (Endurance World Championship - EWC). Spolu s Niccoló Canepou a Davidem Checou zvítězil v závodě Le Mans 24 Hours na motocyklu Yamaha GMT94.

V roce 2018 bude závodit ve WSS s motocyklem GMT94, i když přijde o tři závody, které se jedou ve stejném termínu jako závody EWC.

„Myslím, že v mém věku to je dobré,” řekl di Meglio pro Motorsport.com. „V lednu mi bude třicet a ještě mám před sebou dlouhou kariéru."

„Do vytrvalostního šampionátu jsem přišel dost brzy, moc se mi to líbí, ale pokud se mi bude dařit v obou programech, může to pomoci ve vytrvalostních závodech, přinese to větší agresivitu. Myslím, že to v obou směrech bude dobré.”

Mluvčí Aprilie potvrdil, že di Meglio už pro tým nepracuje.

U Aprilie zůstává Eugene Laverty, který při listopadových testech v Jerezu zastoupil zraněného Aleixe Espargaró, stejně jako jezdec WSBK Lorenzo Savadori a Matteo Baiocco.

Dani Pedrosa vyhrál ve Valencii, Marc Márquez dál kraluje v MotoGPV úžasně dramatickém a napínavém posledním závodě ve Valencii získal Marc Márquez svůj šestý titul mistra světa, čtvrtý v MotoGP, i když mu ujel předek v nájezdu do první zatáčky a vyjel z trati. Do cíle dojel jako třetí a obhájil svůj loňský titul. Také jeho soupeř Andrea Dovizioso vyjel z trati, když jel na čtvrté pozici, ale neustál to a spadl, takže přišel o šanci na titul.
21:39, 10.12.
23:33, 09.12.
21:12, 06.12.
21:06, 05.12.
20:57, 03.12.
22:03, 02.12.
22:20, 23.11.
22:06, 23.11.