Dovi v Rakousku porazil Márqueze v poslední zatáčce
Dovi v Rakousku porazil Márqueze v poslední zatáčce Andrea Dovizioso (Ducati Team) je dalším jezdem Ducati, který vyhrál na Red Bull Ringu. Ducati tu vyhrála všechny závody. Boj o vítězství trval až do konce závodu. V poslední zatáčce předjel Marka Márqueze (Repsol Honda Team). Pódium doplnil úžasný nováček Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT).

Márquez bleskově odstartoval z pole position, ale bleskový start měl i Dovizioso. Do první zatáčky mířili na prvním a druhém místě. Jack Miller (Pramac Racing) vyrazil příliš prudce a málem narazil do Doviziosa. Márquez a Dovizioso byli neuvěřitelně blízko sebe, když sjížděli po rovném úseku k 3. zatáčce, došlo mezi nimi k lehkému kontaktu v rychlosti kolem 300 km/h.

Márquez jel po vnitřní stopě, Dovi po vnější, bojovali o první pozici. Márquez vyrazil příliš prudce a v zatáčce byl dlouhý, Dovi musel motorku zvednout. To umožnilo Quartararovi předjet a dostat se do vedení. Miller a Álex Rins se dostali na výjezdu před Márqueze a Doviziosa. Márquez měl štěstí, že se mu podařilo udržet se na motorce, když se mu zvedlo přední kolo a snažil se to zvládnout.

Dovi se potom dostal před Márqueze na vjezdu do 4. zatáčky a Márquez klesl na pátou pozici. Quartararo se do toho opřel, na začátku 2. kola vedl o půl sekundy. Márquez se ale začal získávat pozice, když se situace uklidnila po divokém úvodním kole. Dovi se vrátil na druhou pozici a Miller na třetí místě prozatím dokázal udržet Márqueze za sebou. Za nimi byl Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP), který rychle odstartoval a probojoval se z 10. pozice na startu na pátou, takže se mohl účastnit boje o stupně vítězů.

Netrvalo dlouho a Márquez předjel Millera. Vedoucí trojice se začala vzdalovat od Millera, Rossiho a Rinse. V nájezdu do 1. zatáčky využil Dovizioso rychlosti Ducati a předjel Quartarara, o chviličku později ho následoval Márquez. Vzhledem k tomu, že Yamaze chybí akcelerace, Quartararo nemohl proti tomu nic dělat, takže klesl na třetí místo.

Mezi Doviziosem v čele a Rossim na pátém místě byl rozdíl pouze 1,3 s. Pro Millera, který jel na čtvrté pozici, však závod předčasně skončil, když dostal smyk v 9. zatáčce 8. kola. Ve stejné chvíli Márquez předjel Doviho v poslední zatáčce a vedoucí dvojice se pomalu začala vzdalovat. Quartararo nedokázal jet stejnou rychlostí. O vítězství bojovala už jen Honda a Ducati.

Hrozilo, že se Márquezovi podaří ujet, ale jeho náskok před Doviziosem nepřekročil čtyři desetiny sekundy.  Bylo jasně vidět, že v první polovině kola vévodil Márquez, ale Dovizioso byl silnější v druhé části. Kola ubíhala a zatím se mezi nimi nic nedělo, Dovizioso jel těsně za Márquezem. Devět kol před koncem Dovizioso předjel na vjezdu do 1. zatáčky a teď měl závod pod kontrolou.
Napětí v dalších pěti kolech stoupalo. Márquez jel za Doviziosem ve vzdálenosti 0,1 nebo 0,2 s.

Tři kola před koncem předjel Márquez Doviziosa v 7. zatáčce, která pro předjíždění není moc vhodná. Márquez nedokázal ujet a na vjezdu do 1. zatáčky se Dovi pokusil předjet, ale byl dlouhý a Márquez se vrátil na první pozici.
Když vjížděli do posledního kola, nebyla mezi nimi prakticky žádná mezera, Márquez vedl o polovinu délky motocyklu na vjezdu do 1. zatáčky. Dovi se opět pokusil předjet, ale znovu vyjel ze stopy, takže na sjezdu k třetí zatáčce vedl Márquez. Dovi byl blízko, ale ne dost blízko, takže ve stejném pořadí projížděli poslední kolo. Napínavý souboj trval až do poslední části kola. Dovi rychle vyjel stoupání na výjezdu z 8. zatáčky. V 9. zatáčce nepředjel, za Márquezem mířil do poslední zatáčky. Předjel Márqueze po vnitřní straně a Márquez už nemohl nic dělat.

Za nimi Rossiho dostihl jeho týmový kolega Maverick Viñáles a Rins a tato trojice bojovala o čtvrtou pozici. Quartararo dojel, sám, do cíle jako třetí – získal třetí pódiové umístění v MotoGP. Rossi dojel jako čtvrtý, za ním se umístil Viñáles. V první pětce tedy byly tři Yamahy – na trati, která Yamahám nikdy moc nesvědčila. Rins byl šestý, na Viñálese měl ztrátu 0,021 s. Získal svůj zatím nejlepší výsledek  MotoGP. Francesco Bagnaia (Pramac Racing) byl sedmý – jako druhý nejlepší jezdec Ducati. Miguel Oliveira (Red Bull KTM Tech 3) získal skvělé osmé místo jako nejlepší jezdec rakouského výrobce KTM na domácí trati. Deváté místo na trati, která Ducati vyhovuje, bude pro Danila Petrucciho (Ducati Team) zklamání. První desítku doplnil Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT).

Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol) spadl ve 3. zatáčce 2. kola, když narazil do zadní části motocyklu Tito Rabata (Reale Avintia Racing Ducati), který se musel vyhnout motocyklu Pola Espargaró (Red Bull KTM Factory Racing).

Dovi v Rakousku porazil Márqueze v poslední zatáčceAndrea Dovizioso (Ducati Team) je dalším jezdem Ducati, který vyhrál na Red Bull Ringu. Ducati tu vyhrála všechny závody. Boj o vítězství trval až do konce závodu. V poslední zatáčce předjel Marka Márqueze (Repsol Honda Team). Pódium doplnil úžasný nováček Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT).
19:49, 20.08.
20:53, 19.08.
20:32, 18.08.
20:10, 17.08.
21:55, 12.08.
21:21, 11.08.
16:19, 11.08.
15:02, 11.08.