Historie motocyklových závodů v Jerezu

Nadcházející Gran Premio Red Bull de España bude 300. závodem MotoGP a 400. Velkou cenou na španělské půdě.

Tento údaj musíme brát v úvahu při závodním víkendu na Circuito de Jerez – Ángel Nieto, ale ve Španělsku se závodí také v Aragonii, Katalánsku Valencii, v Madridu, také je tu Velká cena Evropy a dokonce se tu jela i Velká cena Portugalska – v letech 1987 a 1988 se konala v Jerezu a v Jaramě.

Nejčastěji závodila ve Španělsku nejnižší kategorie – 125cc/Moto3, jelo se tu 123 závodů. Následuje střední třída 250cc/Moto2 – 20 závodů. Nejvyšší třída 500cc/MotoGP má za sebou 112 závodů. V minulosti se tu jely i závody tříd 50cc (22), 350cc (12) a 80cc (8).

Ve Španělsku nejčastěji triumfoval  Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP)  - 21 vítězství během jeho třiadvacetileté kariéry. Vyhrál tu dva závody 125cc, tři závody 250cc a 16 závodů královské třídy – dva ve třídě 500cc a 14 v MotoGP-

Jorge Lorenzo tu vyhrál 17 závodů, Daniel Pedrosa, po němž bude brzy pojmenována 6. zatáčka v Jerezu, zvítězil patnáctkrát. Marc Márquez má na svém kontě 11 vítězství a zesnulý Ángel Nieto také  jedenáct.

Dvojice jezdců týmu Repsol Honda – Lorenzo a Márquez – se bude snažit dohnat ztrátu, rádi by dostihli Rossiho jako nejúspěšnějšího závodníka na španělské půdě.

3.5.2019 22:27 - Mefisto
Mefisto
(ok) (ok) (ok)
Vítězem dramatického závodu v Barceloně Márquez před Quartararem a PetruccimMarc Márquez (Repsol Honda Team) zvýšil svůj náskok v čele šampionátu na 37 bodů, v dramatickém závodě Velké ceny Katalánska získal své čtvrté letošní vítězství. Jeho hlavní soupeři - Andrea Dovizioso (Milion Winnow Ducati) a oba jezdci týmu Monster Energy Yamaha MotoGP Maverick Viñáles a Valentino Rossi havarovali v 10. zatáčce 2. kola po chybě, kterou udělal Jorge Lorenzo.
15:36, 16.06.
14:17, 16.06.
11:36, 15.06.
15:51, 14.06.
13:08, 14.06.
20:44, 13.06.
20:25, 13.06.
10:38, 12.06.