Je Quartararo jedním z nejlepších nováčků všech dob?
První sezona dvacetiletého francouzského nováčka je opravdu úžasná.

Francouzský závodník vyhrál závod Velké ceny naposledy před dvaceti lety – byl to Régis Laconi, zvítězil na Yamaze 19. září 1999. Nováček Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT) sice Velkou cenu San Marina nevyhrál, ale byl hodně blízko.

Během své první sezony v MotoGP se už čtyřikrát dostal na stupně vítězů. Jako druhý dojel v Barceloně, v Assenu byl třetí, přitom v obou těchto závodech jel s nedoléčeným zraněním. Další pódium získal na Red Bull Ringu. Jeho druhé místo v Misanu bylo nepochybně jeho nejpůsobivějším výkonem letošní sezony.
Jak vypadala první sezona jeho úspěšných předchůdců v éře MotoGP? Jorge Lorenzo (6), Dani Pedrosa (8) a Marc Márquez (16) ve své první sezoně vyhráli aspoň jeden závod a Márquez samozřejmě získal i titul.

Když se ohlédneme za éru 500cc, aspoň čtyři pódia během své první sezony získali např. Valentino Rossi, Max Biaggi, Álex Crivillé, Nobuatsu Aoki, Teuvo Lansivuori, Wayne Rainey, Eddie Lawson, Giacomo Agostini, Arciso Artesiani a Steve Baker.

Letošní sezona však ještě zdaleka neskončila. Zbývá ještě šest závodů. A Quartararovo přesvědčení, že dokáže porazit i takové jezdce, jako je Márquez, se teď posílilo. To skvělé první vítězství určitě není daleko.

Márquez v Japonsku vyhrál a zajistil Hondě titul nejlepšího výrobceMarc Márquez (Repsol Honda Team) už počtvrté v řadě zvítězil ve Velké ceně Japonska. Na druhém místě dojel Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT) a získal titul Nováček roku. Třetí Andrea Dovizioso (Ducati Team) získal sté umístění na pódiu v motocyklové velké ceně.
21:09, 22.10.
00:10, 22.10.
13:50, 20.10.
12:36, 20.10.
11:17, 20.10.
22:36, 19.10.
09:05, 19.10.
13:45, 18.10.