Jezdci nemají jednotný názor na plánovaný kalendář s 22 závody od roku 1922

Jezdci MotoGP mají různé názory na případné zvýšení počtu závodů na dvaadvacet od sezony 2022. Na druhou stranu se navrhuje méně testů během sezony.

Během víkendu Velké ceny San Marina potvrdil Carmelo Ezpeleta, výkonný ředitel Dorna Sports, že maximální počet závodů bude od roku 2022 dvaadvacet. V příští sezoně bude limit 20 závodů, do kalendáře přebude závod ve Finsku na okruhu KymiRing.

Povídá se však o tom, že by se do kalendáře MotoGP mělo vrátit Portugalsko a zájem má řade zemí z jihovýchodní Asie, v roce 2021 má být do kalendáře zařazeno kolo v Indonésii.

Někteří závodníci, jako Viňáles, namítají, že je potřeba mít taky nějaký čas na odpočinek, za kompromis je možné považovat snížení počtu testovacích dnů. Mnozí také mají rodiny, kterým se aspoň trochu musí věnovat.

Někteří, jako Pol Espargaró, namítají, že výrobci, kteří do MotoGP vstoupili nedávno, jako KTM, potřebují testy, aby mohli pracovat na vývoji.

Někteří z těch nejmladších, jako Quartararo, zatím vlastní rodinu nemají, takže jim nevadí, když budou na závodních tratích mimo domov trávit víc času.

Márquez v Japonsku vyhrál a zajistil Hondě titul nejlepšího výrobceMarc Márquez (Repsol Honda Team) už počtvrté v řadě zvítězil ve Velké ceně Japonska. Na druhém místě dojel Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT) a získal titul Nováček roku. Třetí Andrea Dovizioso (Ducati Team) získal sté umístění na pódiu v motocyklové velké ceně.
21:09, 22.10.
00:10, 22.10.
13:50, 20.10.
12:36, 20.10.
11:17, 20.10.
22:36, 19.10.
09:05, 19.10.
13:45, 18.10.