Kallio pojede v roce 2018 pětkrát na divokou kartu

Testovací jezdec KTM Mika Kallio dostal první příležitost závodit na motocyklu RC16 loni ve Valencii a potom absolvoval čtyři závody v roce 2017 – na Sachsenringu, Red Bull Ringu, v Aragonii a ve Valencii.

V Rakousku zapůsobil, když dojel do cíle jako desátý. To vyvolalo spekulace, že by mohl v sezoně 2018 nahradit Bradleyho Smithe a jezdit vedle Pola Espargaró. Tým KTM ale nakonec před koncem sezony oznámil, že dodrží dvouletou Smithovu smlouvu a že Kallio zůstane testovacím jezdcem.
Teď rakouský výrobce potvrdil, že podal pět žádostí o Kalliovu účast v závodech Velké ceny a že tyto žádosti byly schváleny.

Jeho prvním závodem bude květnový závod v Jerezu, potom se zúčastní závodů v Barceloně, na Sachsenringu, na Red Bull Ringu a nakonec v Aragonii.

Výrobci, kteří využívají výhod začátečníků, k nimž patří kromě KTM Aprilia a Suzuki, mohou během sezony obsadit až šest závodů jezdcem na divokou kartu, zatímco zbývající výrobci mohou tuto možnost využít maximálně třikrát.

Bylo také oznámeno, že nejlepší nezávislý tým a nejlepší jezdec takového týmu dostane zvláštní ocenění – bude zavedena „Trofej nezávislého týmu” a „Trofej jezdce nezávislého týmu”.

Nejúspěšnějším jezdcem nezávislého týmu byl v letošním roce Johann Zarco z týmu Tech 3 Yamaha, celkově byl šestý. Jeho francouzský tým byl také nejlepším satelitním týmem – celkově skončil na čtvrté pozici.

Také třídy Moto2 a Moto3 budou mít v příští sezoně soutěž týmů. Dosud byli hodnoceni pouze závodníci a výrobci.

Dani Pedrosa vyhrál ve Valencii, Marc Márquez dál kraluje v MotoGPV úžasně dramatickém a napínavém posledním závodě ve Valencii získal Marc Márquez svůj šestý titul mistra světa, čtvrtý v MotoGP, i když mu ujel předek v nájezdu do první zatáčky a vyjel z trati. Do cíle dojel jako třetí a obhájil svůj loňský titul. Také jeho soupeř Andrea Dovizioso vyjel z trati, když jel na čtvrté pozici, ale neustál to a spadl, takže přišel o šanci na titul.
21:39, 10.12.
23:33, 09.12.
21:12, 06.12.
21:06, 05.12.
20:57, 03.12.
22:03, 02.12.
22:20, 23.11.
22:06, 23.11.