Konec jedné éry týmu Ángela Nieta ve Valencii

Karel Abraham skončil v posledním závodě týmu ve třídě MotoGP na 14. místě, Álvaro při své poslední Velké ceně havaroval.

Mistrovství světa MotoGP 2018 skončilo dramatickým závodem ve Valencii. Závod byl po bouřce rozdělen na dvě části. Vítězství získal Andrea Dovizioso. Při posledním kole letošní sezony závod po nehodě nedokončilo devět závodníků. Na pódium se dostal také Álex Rins a Pol Espargaró. Mistr světa Marc Márquez spadl v první části závodu a závod nedokončil, zatímco jeho týmový kolega Dani Pedrosa zakončil svůj poslední závod MotoGP pátým místem. Tým Ángela Nieta zakončil ve Valencii jednu etapu své činnosti, rozloučil se s účastí v MotoGP čtrnáctým místem Karla Abrahama. Český závodník dokázal v obou částech závodu bojovat s několika jezdci, ale když v závěrečné fázi závodu zase hodně pršelo, soustředil se na to, aby závod dokončil a získal na závěr závodu body.

Álvaro Bautista při svém posledním závodě MotoGP do cíle nedojel, spadl, když jel v první desítce v restartovaném závodě. Španělský závodník, který s tímto týmem získal v roce 2006 titul mistra světa ve třídě 125cc, skončil v roce 2008 na druhém místě ve třídě 250cc, během své kariéry v závodech Velké ceny vyhrál 16 závodů a na pódium se dostal devětačtyřicetkrát. Teď má před sebou nové úkoly v Mistrovství světa Superbike, kde bude jezdit na Ducati.

Karel Abraham, 14. místo: „Ten závod byl velmi těžký, protože v první části jsem jezdil na mokré trati a dařilo se mi v soubojích s několika špičkovými jezdci. Když začalo pršet, začalo to být náročnější. V druhé části jsem zahájil dobře a cítil jsem se dobře, ale když začalo znovu pršet, soustředil jsem se na dokončení závodu a na to, abych se vrátil na bodovanou pozici. Nakonec jsme závod dokončili, získali jsme dva body a já jsem spokojený. Je to smutná chvíle, protože odcházím od týmu, u kterého jsem strávil dva roky, zažil jsem s nimi některé skvělé chvíle. Znovu se s nimi setkám v paddocku, ale nebude to stejné. Jsem moc rád a chtěl bych poděkovat týmu Ángela Nieta za dvě skvělé sezony. Doufám, že se v budoucnosti naše cesty opět setkají. Celý tým je úžasný a odvedl výbornou práci. Je to nepříjemný pocit, že je opouštím, ale čeká na nás nová kapitola.”

Álvaro Bautista (nedokončil závod): „Je to škoda, že jsem zakončil sezonu právě takhle, ale to je prostě závodění. Takové věci se na mokru nakonec stávají. Při prvním závodě začalo až moc pršet a bylo dobře, že to zastavili. V druhé části jsem se cítil lépe, cítil jsem větší jistotu, ale v 12. zatáčce mi ujelo zadní kolo a byl jsem vymrštěn z motorky. Byla to dobrá sezona a musíme být spokojení s tím, čeho jsme dosáhli. Měl jsem moc rád lidi v mistrovství světa během té doby, co jsem tu byl. Fanouškové mě měli rádi. Doufám, že mě budou mít stejně rádi – nebo víc – příští rok, až budu v sérii Superbike.”

Zdroj: TZ týmu

Velkou cenu Malajsie vyhrál Márquez před Rinsem a ZarkemMarc Márquez (Repsol Honda Team) získal v Malajsii 70. vítězství své kariéry. Zdálo se, že diváci uvidí ostrý boj Márqueze a Valentina Rossiho (Movistar Yamaha MotoGP), ale závod skončil pro Rossiho katastrofálně, nehodou. Pódium v Sepangu doplnili Álex Rins (Team Suzuki Ecstar) a Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3).
20:52, 17.12.
21:57, 16.12.
16:28, 15.12.
22:55, 12.12.
21:37, 10.12.
22:42, 02.12.
22:28, 28.11.
21:30, 23.11.