Lorenzo by mohl příští rok jezdit na satelitní Yamaze
Jorge Lorenzo získal všechna své vítězství v MotoGP a všechny tituly v továrním týmu Yamahy. Na Ducati, ke které přešel v roce 2017, se mu moc nedaří. Je stále pravděpodobnější, že další smlouvu s Ducati neuzavře.

Možnosti na získání místa v nějakém továrním týmu ubývají, takže zkoumá možnost návratu na motocykl Yamaha M1-YZR. Dorna by ráda udržela španělského závodníka na startovním roštu MotoGP.

Yamaha příští rok ztratí mnohaletého partnera, tým Tech 3, který přechází na KTM. Zatím nemá uzavřenou smlouvu týkající se případného satelitního týmu pro sezonu 2019. Tým Marc VDS jednal o náhradě Hondy za Yamahu, ale v současnosti došlo k internímu konfliktu mezi majitelem týmu (Marc van der Straten) a manažerem týmu (Michael Bartholemy).

Kdyby to všechno dopadlo – nejde jen o dohodu zúčastněných stran, ale také o sponzora, který by pokryl náklady, mimo jiné Lorenzův plat – Lorenzo by pravděpodobně závodil pro tým Marc VDS vedle úřadujícího mistra světa Moto2 Franka Morbidelliho.

Během svého působení v továrním týmu Yamahy měl Lorenzo problematické vztahy s Valentinem Rossim, který v továrním týmu zůstává.

Zdá se ale, že Yamaha, které se po Lorenzově odchodu moc nedaří, není proti jeho návratu do továrního týmu.

Velkou cenu Malajsie vyhrál Márquez před Rinsem a ZarkemMarc Márquez (Repsol Honda Team) získal v Malajsii 70. vítězství své kariéry. Zdálo se, že diváci uvidí ostrý boj Márqueze a Valentina Rossiho (Movistar Yamaha MotoGP), ale závod skončil pro Rossiho katastrofálně, nehodou. Pódium v Sepangu doplnili Álex Rins (Team Suzuki Ecstar) a Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3).
20:52, 17.12.
21:57, 16.12.
16:28, 15.12.
22:55, 12.12.
21:37, 10.12.
22:42, 02.12.
22:28, 28.11.
21:30, 23.11.