Márquez překonal rekord v počtu vítězných kvalifikací v královské třídě
Marc Márquez (Repsol Honda Team) získal v Rakousku 59. pole position, tím překonal dosavadní rekord Micka Doohana. Z přední řady bude startovat také Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT) a Andrea Dovizioso (Ducati Team).

Po prvním rychlém kole na Red Bull Ringu byl na prvním místě Maverick Viñáles (Monster Energy Yamaha MotoGP), první stint absolvoval na středních pneumatikách. Při svém druhém kole byl téměř o čtyři desetiny rychlejší než ostatní. Na druhé pozici se střídali jeho týmový kolega Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP), Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol), který postoupil z první kvalifikace, a Quartararo, takže jeho náskok se rychle snižoval.

Ale nebylo žádným překvapením, že se Márquez, kterému se dařilo v tréninkových jízdách, se brzy dostal do čela tabulky časů. byl o 0,269 s rychlejší než Viñáles. Po první sérii rychlých kol byl na prozatímní pole position.

Prvních 12 jezdců se vešlo do sedmi desetin sekundy. Potom jezdci vyjeli na druhou sérii rychlých kol na nových pneumatikách. Viñáles tentokrát zvolil měkkou zadní pneumatiku. Snížil Márquezův náskok na 0,164 s. Potom se do toho dal Dovizioso a dostal se do prozatímní přední řady za dva španělské soupeře. Márquez ale zajel své nejrychlejší kolo – 1 min 23,027 s a získal pole position. Zároveň překonal rekord na kolo na rakouském okruhu. Byl o 0,496 s rychlejší než kterýkoli ze soupeřů.

O pořadí v přední řadě však ještě nebylo rozhodnuto. Dovizioso zlepšil svůj čas, byl o 0,008 s před Viñálesem a svým posledním kolem se na druhé místo dostal nováček Quartararo. Už pošesté se letos dostal do přední řady. Márquezův náskok i tak byl více než čtyři desetiny.

Z druhé řady bude startovat také  Francesco Bagnaia (Pramac Racing), který postoupil z první kvalifikace, a Takaaki Nakagami (LCR Honda Idemitsu), ten byl jen o 0,017 s pomalejší než ,Pecco’ Bagnaia.

Danilo Petrucci (Ducati Team) spadl ve čtvrté zatáčce a startovat bude z 12. pozice.

Dovi v Rakousku porazil Márqueze v poslední zatáčceAndrea Dovizioso (Ducati Team) je dalším jezdem Ducati, který vyhrál na Red Bull Ringu. Ducati tu vyhrála všechny závody. Boj o vítězství trval až do konce závodu. V poslední zatáčce předjel Marka Márqueze (Repsol Honda Team). Pódium doplnil úžasný nováček Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT).
19:49, 20.08.
20:53, 19.08.
20:32, 18.08.
20:10, 17.08.
21:55, 12.08.
21:21, 11.08.
16:19, 11.08.
15:02, 11.08.