Márquez to měl v Aragonii v pátek dopoledne pod kontrolou

Marc Márquez zajel v úvodním tréninku v Aragonii skvělý čas, byl o více než jeden a půl sekundy rychlejší než Maverick Viñáles na druhém místě. Jeho čas byl jen o dvě desetiny sekundy horší, než je rekordní čas na kolo na této trati.

Márquez, který zvítězil minule v Misanu, se ihned dostal do čela tabulky časů a nakonec zajel na měkké zadní pneumatice svůj nejlepší čas – 1 min 46,896 s. Na trati v Aragonii vyhrál poslední tři závody.

Viñálesův nelepší čas 1 min 48,486 s stačil na druhé místo, i když na Márqueze měl velkou ztrátu.

Fabio Quartararo (Petronas Yamaha) se svým posledním kolem dostal na třetí místo. V Misanu mu vítězství jen těsně uniklo, ale v pátek dopoledne byl o dvě sekundy pomalejší než Márquez.

Andrea Dovizioso, který byl před rokem v Aragonii druhý, zajel čtvrtý čas, za ním se umístil další jezdec Ducati – Jack Miller (tým Pramac). Šestý Joan Mir na Suzuki, sedmý  Danilo Petrucci – zdá se, že se opět dostává do formy. Po letní přestávce se mu zatím moc nedařilo. První desítku doplnili Pol Espargaró na KTM, Franco Morbidelli  (Petronas Yamaha) a Takaaki Nakagami (LCR Honda).

Podle předpovědi počasí hrozí, že bude při druhém a třetím tréninku pršet, takže výsledky z prvního tréninku mohou být důležité pro postup do druhé kvalifikace.

Álex Rins měl na začátku tréninku technickou závadu, kvůli níž musel odjet do garáže. Klesl na 13. místo.

Andrea Iannone se vrátil po zranění, které mu znemožnilo účast v závodě v Misanu. Zajel 16. čas. Valentino Rossi byl až na 17. místě v tabulce, byl o více než tři sekundy pomalejší než Márquez.

Na konci tabulky byli Bradley Smith, který jede na divokou kartu na Aprilii, a Jorge Lorenzo na tovární Hondě.

Viňáles si vynahradil nehodu na Phillip Islandu – v Sepangu vyhrálMaverick Viñáles předvedl při Velké ceně Malajsie skvělý výkon a získal druhé letošní vítězství. Jako druhý dojel Marc Márquez po startu z 11. pozice, Andrea Dovizioso získal třetí místo po souboji s Valentinem Rossim.
18:49, 16.11.
14:41, 16.11.
12:50, 16.11.
11:19, 16.11.
15:51, 15.11.
14:16, 15.11.
13:41, 15.11.
21:28, 14.11.