Márquez vítězem Velké ceny Aragonie, druhý Dovizioso, třetí Iannone
Márquez vítězem Velké ceny Aragonie, druhý Dovizioso, třetí Iannone Marc Márquez (Repsol Honda Team) znovu potvrdil svou autoritu, když v zuřivém boji, který trval po celý závod, zvítězil na Andreou Doviziosem (Ducati Team). Andrea Iannone (Team Suzuki Ecstar) získal pro Suzuki první pódium v Aragonii. Jorge Lorenzo (Ducati Team), který startoval z pole position, havaroval v první zatáčce úvodního kola.

Lorenzo se dostal před Doviziosa a Márqueze při sobotní kvalifikaci, ale zatímco Márquez skvěle odstartoval z třetí pozice na roštu a pokusil se předjet ho vnitřkem, oba vyjeli ze stopy a Lorenzo dostal high-side. Jeho naděje na vítězství skončila hned v první zatáčce, což pro něho bylo velké zklamání. Navíc si při pádu vykloubil palec na noze.

Dovizioso se dostal do vedení, Márquez jel na druhé pozici před dvěma jezdci Suzuki – Iannonem a Álexem Rinsem (Team Suzuki Ecstar). Dovizioso se dostal do rytmu a svou rychlost měl pod kontrolou.  Za vedoucími jezdci jel Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) a Aleix Espargaró (Aprilia Racing Team Gresini). Přiblížil se také Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol), který startoval ze čtvrté pozice, ale na startu se trochu propadl. V pátém kole, v první zatáčce, však spadl. Naštěstí se mu nic nestalo.

Rins, který jel za Márquezem, vypadal nebezpečně, pokusil se několikrát předjet v nájezdu do první zatáčky, obě Suzuki se držely za vedoucí dvojicí. Než dojeli do 11. kola, Dovi, Márquez, Rins a Iannone získali dvousekundový náskok před Pedrosou a Aleixem Espargaró. Najednou ,Desmo Dovi’ vyrazil a zajel nejrychlejší kolo závodu (1 min 48,3 s). Márquez na to reagoval tím, že také zvýšil rychlost, takže se oba jezdci vzdáli od soupeřů na Suzuki.

Ve 14. kole Márquez předjel ve 12. zatáčce a začal ostrý souboj. V 16. kole Dovizioso předjel Márqueze ve 4. zatáčce, ale Márquez mu to vrátil v 5. zatáčce. Dovizioso opět předjel v 7. zatáčce. To umožnilo  Iannonemu, aby stáhl jejich náskok. V 19. kole Márquez znovu zaútočil ve 12. zatáčce.

Márquez trochu vyjel ze stopy a Dovizioso toho využil a předjel ho vnitřkem ve 14. zatáčce. Márquez se všemožně snažil udržet si pozici, ale vyjel na okraj trati, pak se vrátil na vnitřní stopu před cílovou rovinou. Dovizioso ho předjel vnitřkem v 15. zatáčce, Iannone předjel po vnitřní straně a nakrátko se dostal do čela. Dovi a Márquez však byli rychlejší než Iannone na rovině před 16. zatáčkou.

V 21. kole Márquez definitivně předjel v 5. zatáčce a potom si udržel vedení až do cíle. Bylo to jeho třetí vítězství v Aragonii. Vyrovnal tím počet závodů, které na Hondě vyhrál Mike Hailwood – 41. Dovi byl druhý a vyrovnal počet pódiových umístění, která získal ve Velké ceně Casey Stoner. Iannone získal své třetí letošní pódium.

Jako čtvrtý dojel do cíle Rins, který také sehrál svou roli v klasickém závodě na domácí půdě. Čtvrtou pozici získal už podruhé za sebou. Pedrosa při své předposlední domácí Velké ceně  dojel v první pětce, poprvé od Velké ceně Katalánska. Espargaró získal pro Aprilii její nejlepší letošní výsledek – šestý byl i v loňském závodě v Aragonii. Sedmý byl Danilo Petrucci (Alma Pramac Racing), za ním dojel Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP), který startoval ze 17. místa na roštu. Ke konci závodu předjel Jacka Millera (Alma Pramac Racing) a odsunul ho na 9. pozici. První desítku doplnil Maverick Viñáles (Movistar Yamaha MotoGP) – určitě to nebyl jeho vytoužený výsledek v domácím závodě.

Jedenáctý Franco Morbidelli (EG 0,0 Marc VDS) byl nejrychlejším nováčkem, za ním skončil další nováček, Takaaki Nakagami (LCR Honda Idemitsu). Poslední body získali Bradley Smith (Red Bull KTM Factory Racing), Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3) a Karel Abraham (Angel Nieto Team).

Márquez má první šanci na získání titulu už za dva týdny v Thajsku.