MotoGP poprvé jede do Thajska

Tým Ángela Nieto má před sebou první cestu do jihovýchodní Asie. Álvaro Bautista se znovu chce vrátit do první desítky a cílem Karla Abrahama je zopakovat si výsledek z Aragonie.

Mistrovství světa MotoGP dál tvoří nové hranice, dokonce i po sedmdesáti letech závodění. O tomto víkendu šampionát jede do thajského Buriramu – vůbec poprvé v historii. Bude se tu konat 15. kolo sezony.  Boj o titul je téměř u konce. Marc Márquez vede o 72 bodů, do konce sezony je ještě k dispozici 125 bodů. Na druhém místě je Andrea Dovizioso. Jeho ztráta na Márqueze je větší než náskok, který má před Andreou Iannonem na devátém místě. Teď mají závodníci před sebou nový úkol na okruhu, na kterém nikdy nezávodili, i když tady před sezonou absolvovali test. Tehdy byli nejrychlejší Dani Pedrosa, Johann Zarco a Marc Márquez – byli jedinými jezdci, kteří se dostali pod bariéru 1 min 30 s.

Tým Ángela Nieta jede do Thajska s jasným cílem. Álvaro Bautista je připravený vrátit se do první desítky, do té mířil i minule v Aragonii, dokud jeho závod předčasně neukončila nehoda. Karel Abraham by rád předvedl další výkon zakončený na bodech. Tým se zúčastnil únorových testů v Buriramu a těší se na příležitost porovnat si tehdejší výkon s tím dnešním, zjistit, jak během sezony postoupili dopředu. Bautista zakončil testy na 17. místě v tabulce, což je poněkud víc vzadu ve srovnání se současnou úrovní výkonu. A rád by o tomto víkendu potvrdil, že skutečně došlo ke zlepšení. Abraham je jedním z mála jezdců, kteří už s Thajskem mají nějaké zkušenosti – v Buriramu závodil v roce 2016 v Mistrovství světa Superbike. Nemá ale pocit, že mu to o tomto víkendu přinese nějakou výhodu ve srovnání s jinými jezdci.

Álvaro Bautista: „Jedu do Thajska s velkou motivací, chci zahájit tento měsíc závodů mimo Evropu dobrým výsledkem. Pro všechny je to nový okruh, i když jsme tu v únoru testovali. V té době jsme nebyli v nejlepší formě, ale naštěstí se od té doby situace změnila. S tím pocitem na motorce, jaký jsem měl v druhé polovině sezony, a díky té práci, kterou jsme udělali, se těším, až porovnáme svůj výkon ze začátku sezony a ten dnešní. Na závodní víkend míříme se stejným pracovním plánem jako obvykle – ten by byl stačil na dobrý výsledek i v Aragonii, nebýt toho pádu. Uvidíme, zda se nám podaří dokončit práci o tomto víkendu a získáme dobrý výsledek při závodě.“

Karel Abraham: „V Aragonii jsme získali bod a do Thajska jedeme v dobré náladě. Bude to náročný závod, protože budeme mít podobné teploty jako při minulém závodě, ale s mnohem vyšší vlhkostí, také je deštivé období. Těším se na ty mimoevropské závody, protože tam jsou některé moje oblíbené okruhy. Bude to pro paddock MotoGP první závod v Buriramu, ale já jsem tam už před dvěma lety závodil ve WSBK, i když si nemyslím, že to bude znamenat nějaký velký rozdíl, protože jsme tu v únoru měli předsezonní testy.“

Zdroj: Tým Ángela Nieta

Vítězem Velké ceny Thajska Márquez před Doviziosem a ViňálesemMarc Márquez (Repsol Honda Team) zvítězil ve Velké ceně Thajska a učinil další velký krok k získání titulu mistra světa MotoGP 2018. Vítězství získal po vyrovnaném souboji s Andreou Doviziosem (Ducati Team), který nakonec dojel do cíle jako druhý. Třetí pozici obsadil Maverick Viñáles (Movistar Yamaha MotoGP), který se zase jednou vrátil na stupně vítězů.
19:58, 16.10.
22:33, 07.10.
11:30, 07.10.
21:25, 06.10.
13:40, 06.10.
11:03, 06.10.
09:43, 06.10.
09:00, 06.10.