Nahradí Morbidelli Rossiho, až skončí se závoděním?

Podle MCN (MotorcycleNews.com) potvrdili šéfové Yamahy MotoGP, že Franco Morbidelli, který pro3el VR46 Academy, je na prvním místě mezi těmi, kdo by mohli nahradit v továrním týmu Yamahy Valentina Rossiho, až ukončí závodní kariéru. Předpokladem ovšem je úspěšné působení v novém satelitním týmu Petronas Yamaha.

Italo brazilský závodník je prvním mistrem světa a prvním závodníkem MotoGP, který prošel Rossiho akademií pro mladé závodníky. Začátek jeho kariéry v MotoGP byl zatím složitý. Jezdí pro tým Marc VDS Honda na motocyklu, který není konkurenceschopný a který má tendenci k nehodám. Jeho nejlepším výsledkem je deváté místo a je o dva body za jezdcem Yamahy Hafizhem Syahrinem v soutěži o titul Nováček roku.

Šéf  Yamahy však řekl, že vzhledem k tomu, že bude Morbidelli příští rok závodit na téměř tovární specifikaci, jeho šance na postup do továrního týmu v roce 2021 jsou velké, pokud do té doby dokáže podávat dobrý výkon.

Rossiho i Viñálesova smlouva končí rokem 2020 a Morbidelli, loňský mistr světa Moto2, by mohl přejít do továrního týmu.

Tým Petronas Yamaha bude mít k dispozici motocykly, které jsou velmi podobné těm, na nichž jezdí závodníci továrního týmu. Je to viditelná změna ve srovnání s minulostí. Satelitní tým Yamahy Tech 3, který v příští sezoně přejde na KTM, málokdy měl možnost získat tovární stroje, vždycky jezdil na motocyklech z minulé sezony.

Lin Jarvis také uvedl, že by nebyl proti tomu, kdyby Rossi po ukončení své závodní kariéry přivedl do královské třídy svůj vlastní tým – Team Sky. Potvrdil, že je Yamaha ochotná rozšířit svou účast v MotoGP na 6 motocyklů.

Velkou cenu San Marina vyhrál Dovizioso před Márquezem a CrutchlowemAndrea Dovizioso (Ducati Team) získal vítězství ve Velké ceně San Marina. Dostal se do vedení a potom vyvinul neuvěřitelnou rychlost. Pro Ducati zajistil její teprve druhé vítězství na trati v Misanu. Ducati zvítězila už ve třetím závodě v řadě. Jorge Lorenzo vyhrál závod v Brně a v Rakousku. Lorenzo byl mezi jezdci vpředu i tentokrát, ale bohužel v předposledním kole spadl, když bojoval s Markem Márquezem (Repsol Honda Team). Ten byl nakonec druhý, třetí pozici obsadil Cal Crutchlow (LCR Honda) jako nejlepší z jezdců nezávislého týmu.
23:44, 22.09.
23:27, 22.09.
23:05, 22.09.
22:35, 22.09.
22:20, 22.09.
23:05, 20.09.
21:19, 18.09.
14:42, 18.09.