Poslední šance před letní přestávkou, aby se jezdci MotoGP předvedli

Mistrovství světa MotoGP teď míří do Německa, na okruh Sachsenring, nejkratší trať v kalendáři. Potom následuje krátká letní přestávka. Šampionát bude mít za sebou polovinu sezony. Marc Márquez na tomto okruhu zvítězil v každé sezoně od roku 2010, kdy vyhrál závod ve třídě 125cc. Dvakrát vyhrál závod Moto2 a pětkrát závod MotoGP. Jonas Folger, který tu byl loni druhý, letos nezávodí. Adeptů na umístění na stupních vítězů je celá řada. Šest jezdců, kteří bojují o druhé místo v šampionátu, se v současnosti vejde do 25 bodů.

Tým Ángela Nieta má před závodem v Německu velkou motivaci, poté co ve třech závodech za sebou skončil Álvaro Bautista v první desítce. V roce 2017 na Sachsenringu dojel jako šestý, jen o pět sekund za pódiovým umístěním, po startu z 12. pozice na roštu. Španělský závodník se postupně zlepšuje, minule v Assenu poprvé postoupil do druhé kvalifikace. Rád by podal podobný výkon i tentokrát. Karel Abraham nemohl zopakovat pěkné třinácté místo z Barcelony, protože měl v Assenu problémy technického rázu. Závod v Německu je pro něho něco jako druhý domácí závod. Věří, že se mu některá dobrá kola z tréninku podaří přeměnit v dobrý výsledek v závodě.

Álvaro Bautista:
„Po třech závodech mezi devíti nejlepšími teď máme před sebou odlišný typ okruhu, ale naše výkony směřují vzhůru. Je tam dost zatáček a my budeme tvrdě pracovat, abychom dosáhli toho, že bude možné motocykl snadno ovládat a zvládat nástrahy této trati. Jsou tam některé změny směru v nízké rychlosti, ale motocykl také musí být živý. Budeme se snažit pokračovat stejným způsobem a udržet si svoji hybnost. Loni jsme tady měli skvělý závod, projeli jsme polem jezdců a skončili na šestém místě. Letos je úroveň vyšší a rozdíly mezi jezdci jsou ještě menší, takže to bude těžké. Ale myslím si, že jsme na správné cestě a můžeme bojovat tak, abychom první polovinu sezony zakončili dobrým výsledkem a s dobrým pocitem.”

Karel Abraham:
„Sachsenring je pro mne prakticky druhý domácí závod, protože je opravdu blízko Brna. Doufejme, že o tomto víkendu budeme mít trochu větší štěstí, pokud jde o techniku, protože opravdu chci vstoupit do letní přestávky dobře.”

Zdroj: TZ týmu

TT Holandska vyhrál Márquez, druhý Rins, třetí ViňálesJako vítěz dojel nakonec do cíle Marc Márquez (Repsol Honda Team). Byla to 70. návštěva motocyklového mistrovství světa na okruhu v Assenu. O vítězství bojovalo celkem osm jezdců a během závodu se předjeli více než stokrát.
22:50, 15.07.
15:21, 15.07.
15:15, 15.07.
21:00, 14.07.
20:48, 14.07.
15:30, 14.07.
15:23, 14.07.
15:15, 14.07.