Quartararo na sebe v Silverstonu upozornil hned v pátek dopoledne
Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT) zajel úžasně rychlé kolo při prvním pátečním tréninku, jeho čas byl blízko rekordního času na okruhu v Silverstonu. Jeho nejlepší čas 1 min 59,952 s byl o 0,586 s lepší než čas vedoucího jezdce šampionátu Marka Márqueze (Repsol Honda Team). Maverick Viñáles (Monster Energy Yamaha MotoGP) byl třetí nejrychlejší, i když v zatáčce Stowe spadl.

O novém povrchu v Silverstonu se hodně mluvilo předem, mnozí závodníci F1 si zpočátku stěžovali, když na něm poprvé jezdili. Jezdci motocyklového mistrovství světa si trať poprvé vyzkoušeli dnes, za slunečného počasí.

Jako první zajel rychlý čas Márquez, jeho čas 2 min 0,6 s zůstal na prvním místě v tabulce, dokud Quartararo neobul nové střední pneumatiky. Dostal se pod dvě minuty, byl o 0,011 pomalejší než Márquezův rekordní čas na kolo.

Viñálese nijak nezkrušil pád v 7. zatáčce, měl dobrou rychlost po celý trénink a v závěru byl jen o 0,154 s pomalejší než Márquez na druhém místě. Čtvrtý Álex Rins (Team Suzuki Ecstar) byl o více než sekundu pomalejší než Quartararo, pátou pozici získal Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT).

Andrea Dovizioso (Ducati Team), vítěz z Velké ceny Rakouska, byl šestý, před Valentinem Rossim (Monster Energy Yamaha MotoGP). V první desítce tak byly čtyři Yamahy. První desítku doplnili domácí jezdec Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol), Danilo Petrucci (Ducati Team) a Jack Miller (Pramac Racing).

Nehodu bez následků měli během prvního tréninku Karel Abraham (Reale Avintia Racing) a Sylvain Guintoli (Team Suzuki Ecstar).

Úřadující mistr světa a nováček bojovali v Misanu až do cíleMarc Márquez (Repsol Honda Team) byl vítězem Velké ceny San Marina. Mistr světa sváděl těsný souboj s nováčkem Fabiem Quartararem (Petronas Yamaha SRT), boj o vítězství pokračoval až do posledního kola. Pódium doplnil Maverick Viñáles (Monster Energy Yamaha MotoGP), na Márqueze měl ztrátu 1,6 s.
21:09, 22.09.
21:03, 22.09.
15:41, 22.09.
13:59, 22.09.
20:27, 21.09.
19:35, 21.09.
14:46, 21.09.
14:22, 21.09.