Quartararo v pátek odpoledne překonal rekord na kolo v Silverstonu
Kontrola fotografie z 2. tréninku v prokázala, že Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT) nepřekročil hranice trati a jeho čas 1 min 59,225 s byl uznán jako nový rekord na kolo na britském okruhu. Francouzský nováček ze satelitního týmu tak zůstal na prvním místě v tabulce. Na druhém místě skončil Marc Márquez (Repsol Honda Team), který byl o 0,251 s pomalejší, třetí místo získal Maverick Viñáles (Monster Energy Yamaha MotoGP).

V prvním tréninku byl Quartararo nejrychlejší, byl o půl sekundy rychlejší než druhý Márquez. Márquez se ihned dostal do čela při 2. tréninku, postupně se přiblížil Quartararovu dopolednímu času na dvě desetiny. Svůj čas brzy zrychlil také domácí jezdec Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol), který se dostal na čas něco málo přes dvě sekundy. Do první desítky se dostali Pol Espargaró (Red Bull KTM Factory Racing), Miguel Oliveira (Red Bull KTM Tech 3) a Crutchlowův týmový kolega Takaaki Nakagami (LCR Honda Idemitsu).

Teplota byla překvapivě vysoká, což je pro tento okruh dost netypické. Jezdci dost dlouho nedokázali zlepšit své dopolední časy a Márquez dlouho vedl s náskokem sedmi desetin před ostatními. Ale neprobíhalo to pro něho úplně hladce, Márquez měl nehodu – poprvé od druhé kvalifikace v Le Mans. Nezranil se. Na druhé místo se pak dostal Álex Rins (Team Suzuki Ecstar), který byl v prvním tréninku čtvrtý. Quartararo se zlepšoval, přiblížil se Márquezovu času na půl sekundy.

Nejrychlejší časy přišly až ke konci, kdy asi osm minut před koncem jezdci obuli nové pneumatiky. Někteří jezdci, jako Jack Miller (Pramac Racing), který byl v prvním tréninku desátý, klesli až do spodní části tabulky, ale Miller se pak dostal až na 4. místo. Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP) se dostal až na první místo, když zajel svůj nejlepší čas, ale dlouho se tam neudržel, protože Quartararo zajel rekordní čas 1 min 59,225 s. Jejich časy však potom byly anulovány kvůli překročení hranice trati. Drama potom pokračovalo po ukončení tréninku.

Rossi se tak dostal z druhého místa na sedmnácté, Quartararo klesl celkově na čtvrté místo díky času z 1. tréninku. Pak se dostal do čela tabulky Viñáles, ale Márquez zajel lepší čas. Na samém konci si Crutchlow a Andrea Dovizioso (Ducati Team) vyměnili třetí a čtvrtou pozici, zatímco v 1. tréninku byli na osmém a šestém místě. Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT) byl v prvním tréninku pátý. Na nových pneumatikách se mu dařilo a den zakončil celkově šestou pozicí. Oliveira byl opět nejlepším jezdcem KTM, získal 7. místo (zlepšil se z dopoledního 16. místa).

Millerovi jeho čas stačil na osmé místo celkově, Danilo Petrucci (Ducati Team) byl devátý. Aleix Espargaró (Aprilia Racing Team Gresini) získal prozatím desátou pozici.

Po ukončení tréninku zkontrolovali fotografie a Quartararův i Rossiho nejlepší čas byl nakonec uznán. Rossi tak postoupil na čtvrté místo a Aleix Espargaró z první desítky vypadl.

Márquez ve Valencii vyhrál a Honda získala všechny tři titulyMarc Márquez (Repsol Honda) získal 12. vítězství letošní sezony na Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana, Jorge Lorenzo ve svém posledním závodě MotoGP získal body a pomohl tak týmu získat titul. Na pódium se dostali Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT) a Jack Miller (Pramac Racing).
21:39, 11.12.
22:40, 26.11.
22:13, 26.11.
22:03, 26.11.
22:18, 24.11.
21:14, 24.11.
18:38, 21.11.
21:41, 20.11.