Statistické údaje před Velkou cenou Kataru 2019
Maverick Viñáles (Monster Energy Yamaha MotoGP) se kvalifikoval v královské třídě na pole position už posedmé (stejný počet startů z prvního místa mají za sebou Andrea Dovizioso, Tadayuki Okada a Teuvo Lansivuori). Během své kariéry vyhrál kvalifikaci osmnáctkrát.

2 Yamaha naposledy získala dvakrát za sebou pole position loni – Johann Zarco ve Francii a Valentino Rossi v Itálii.

3 Andrea Dovizioso (Mission Winnow Ducati) skončil v posledních čtyřech sezonách v Losailu na prvním nebo druhém místě. V roce 2018 zvítězil.

Marc Márquez (Repsol Honda Team) zvítězil v Losailu jen v jednom závodě MotoGP – v roce 2014. Startuje z první řady.

5 Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT) startuje z páté pozice, je to nejlepší pozice nováčka a druhá nejlepší pozice jezdce Yamahy na startovním roštu.

6 Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT) se kvalifikoval na osmou pozici – to je jeho nejlepší umístění od vstupu do MotoGP v loňském roce.

7 Nejlépe umístěným jezdcem Suzuki na startovním roštu je Álex Rins (Team Suzuki Ecstar), startuje z desáté pozice. Loni závod v Losailu nedokončil po nehodě.

8 Joan Mir (Team Suzuki Ecstar), který také má před sebou debut v královské třídě, se kvalifikoval na 11. pozici. Před dvěma lety vyhrál závod Moto3 v Kataru – bylo to jeho druhé vítězství v závodě Velké ceny.

9 Aleix Espargaró (Aprilia Racing Team Gresini) se kvalifikoval na 12. pozici je to nejlepší umístění jezdce Aprilie v Kataru v královské třídě od roku 2004, kdy z 12. pozice startoval Jeremy McWilliams (poté, co byli penalizováni Valentino Rossi a Max Biaggi).

10 Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP), který se už podruhé za sebou dostal do první kvalifikace, se kvalifikoval na 14. pozici, je to jeho nejhorší výsledek kvalifikace od závodního víkendu ve Valencii, kde byl 16. Je to jeho nejhorší startovní pozice v Losailu od roku 2004, kde startoval z konce roštu po penalizaci.

Velkou cenu Španělska vyhrál Márquez před Rinsem a ViňálesemMarc Márquez (Repsol Honda Team) si vynahradil nehodu při Velké ceně v Austinu a s naprostou převahou zvítězil v Gran Premio Red Bull de España. Vede teď v šampionátu s rozdílem jednoho bodu. Jako druhý dojel do cíle Álex Rins (Team Suzuki Ecstar), třetí byl Maverick Viñáles (Monster Energy Yamaha MotoGP).
14:54, 18.05.
14:51, 18.05.
12:40, 18.05.
15:23, 17.05.
15:19, 17.05.
22:31, 16.05.
21:49, 16.05.
21:54, 07.05.