Tým Ángela Nieta chce v Assenu bojovat o první desítku

Álvaro Bautista i Karel Abraham skončili v úvodním tréninkovém dni mezi patnácti nejrychlejšími.

Maverick Viñáles měl dnes opět důvod k radosti, protože byl nejrychlejším jezdcem prvního dne tréninků před TT Holandska. Do první pětky se v pátek dostali čtyři různí výrobci. Andrea Iannone na Suzuki a Danilo Petrucci na Ducati byli v první trojici. Marc Márquez zakončil den osmým místem, na nejlepší čas měl ztrátu šesti desetin sekundy. Před ním, na sedmé pozici, skončil Jorge Lorenzo, vítěz z Itálie a Barcelony.

Jezdci týmu Ángela Nieta se snažili proniknout do první desítky. Oba mají za sebou jeden z nejúspěšnějších úvodních dnů závodního víkendu v letošní sezoně. Bautista zakončil oba tréninky s dobrým pocitem, i když jeho pozice to tak úplně nedokazuje. Při posledním rychlém kole měl před sebou na trati nějaké jezdce, což mu zabránilo v získání několika důležitých desetinek, které by ho posunuly do první desítky. Také Abraham se na svém Ducati GP16 cítí dobře. Při každém výjezdu byl motocykl lepší a lepší a nakonec zajel čas 1 min 34,522 s a skončil na 15. pozici.

Álvaro Bautista (14. pozice)
„Byl to dobrý den. Ta pozice není tak docela nejlepší, ale pořád jsme byli blízko těch nejrychlejších. Nakonec se mi nepodařilo zajet dobré kolo, protože přede mnou nebyla volná trať, a nemohl jsem své nejlepší kolo ještě víc zlepšit. Jsem spokojený, protože jsme odpoledne trochu testovali pneumatiky, a tak víme, s jakou směsí jet při vysokých teplotách, které tu jsou. Víceméně máme jasno, pokud jde o nastavení pro zítřek, takže se budeme ve třetím tréninku maximálně snažit, pokusíme se dostat se přímo do druhé kvalifikace, pak získat dobrou pozici na roštu a maximálně využít rychlosti při závodě.”

Karel Abraham (15. pozice)
„Myslím, že jsme dnes měli dobrý den. Měli jsme dva problémy, které jsme potřebovali vyřešit, týkaly se obou konců motorky, a tak jsme tvrdě pracovali a trochu jsme se zlepšili při každém výjezdu. Byl jsem v dobré skupině, která byla přede mnou, a zajel jsem opravdu dobrý čas na kolo. Nebylo to ale jen jedno kolo, zajeli jsme poměrně dost kol časem mezi 1 min 34,5 a 1 min 35 s. Jsme velmi blízko za Álvarem, takže to je dobré.”

Zdroj: TZ týmu

Márquez vítězem Velké ceny Aragonie, druhý Dovizioso, třetí IannoneMarc Márquez (Repsol Honda Team) znovu potvrdil svou autoritu, když v zuřivém boji, který trval po celý závod, zvítězil na Andreou Doviziosem (Ducati Team). Andrea Iannone (Team Suzuki Ecstar) získal pro Suzuki první pódium v Aragonii. Jorge Lorenzo (Ducati Team), který startoval z pole position, havaroval v první zatáčce úvodního kola.
20:50, 23.09.
18:07, 23.09.
18:03, 23.09.
14:57, 23.09.
23:44, 22.09.
23:27, 22.09.
22:35, 22.09.
22:20, 22.09.