Tým Ángela Nieto chce v Assenu pokračovat ve vzestupném trendu

Španělský tým MotoGP si pro osmé kolo sezony 2018 vytkl za cíl pokračovat v dobrých výkonech. Minulý závodní víkend v Barceloně byl jejich nejlepším víkendem letošní sezony. Závod TT Holandska se poprvé koná v červenci, dva roky poté, co byl tradiční termín „poslední sobota v červnu” změněn na neděli, takže se teď závodní víkend v Holandsku neliší od těch ostatních. Okruh v Assenu – „katedrála rychlosti” – je jedinou tratí, která hostila závod motocyklového mistrovství světa každoročně od jeho vzniku v roce 1949. V čele seznamu jezdců, kteří na této trati zvítězili, jsou tři legendární závodníci: Ángel Nieto tu vyhrál patnáctkrát, za ním následuje Giacomo Agostini (14) a Valentino Rossi (10).

Rossi loni na této trati získal své zatím poslední vítězství. Jeho cílem je znovu se dostat na nejvyšší příčku pódia, i když ho určitě čeká silný soupeř v podobě Marka Márqueze, vedoucího jezdce šampionátu, a Jorge Lorenza, který se v poslední době dostal do formy – na Ducati vyhrál poslední dva závody, v Itálii a v Barceloně.

Cílem týmu Ángela Nieto je pokračovat ve zlepšení, které se projevilo v posledních dvou kolech, zejména v Barceloně, kde Álvaro Bautista dojel do cíle jako devátý a Karel Abraham jako třináctý. Assen je okruh, na který má Abraham pěkné vzpomínky z roku 2017, kdy tu získal nejlepší výsledek sezony – sedmé místo – v závodě, který začal na suché trati, ale skončil na mokru. Letos by oba jezdci rádi navázali na svůj výkon z Katalánska, chtějí začít dobrou kvalifikací, která by zvýšila jejich šanci na dobrý výsledek v závodě.

Álvaro Bautista:
„Přijíždíme do Holandska po dvou výsledcích v první desítce, v obou případech jsme se úspěšně probojovali ze slabší pozice na startu. V kvalifikaci nás ještě čeká práce, protože jsme při tréninku našli dobré nastavení pro závod, ale pak jsme zato zaplatili v podobě špatné pozice na startu. Assen byl jednou z mých oblíbených tratí při starém uspořádání, ale teď je část toho kouzla pryč. Při takovém množství změn směru je potřeba mít motocykl, který se snadno ovládá, takže začneme hned od pátku pracovat na nastavení a pokusíme se nastoupit do závodu v co nejlepší formě. Máme velkou motivaci, stejně jako v posledních kolech, tak uvidíme, zda se nám podaří pokračovat po křivce směřující vzhůru.”

Karel Abraham:
„Loni to pro nás bylo v Assenu opravdu dobré, měli jsme skvělý víkend. Závod začal na suchu, ale potom začalo pršet a někteří jezdci odpadli. Já jsem dál jel naplno a podařilo se mi získat několik pozic, skončil jsem na sedmém místě, což byl můj nejlepší výsledek celé sezony. Jsem rád, že se tam zase vracím. Je to okruh, který ve mně vyvolává příjemné rozechvění.”

Zdroj: TZ týmu

Velkou cenu Malajsie vyhrál Márquez před Rinsem a ZarkemMarc Márquez (Repsol Honda Team) získal v Malajsii 70. vítězství své kariéry. Zdálo se, že diváci uvidí ostrý boj Márqueze a Valentina Rossiho (Movistar Yamaha MotoGP), ale závod skončil pro Rossiho katastrofálně, nehodou. Pódium v Sepangu doplnili Álex Rins (Team Suzuki Ecstar) a Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3).
21:44, 18.11.
21:18, 18.11.
15:57, 18.11.
20:50, 17.11.
15:03, 17.11.
14:17, 17.11.
13:18, 17.11.
20:29, 16.11.