jméno: heslo: | Registrovat
  formule1.phorum.cz www.motormix.cz www.terlickyokruh.nolimit.cz www.maxpowerleague.cz www.gptours.cz
 
 
Tým Pull&Bear Aspar testoval ve Valencii

Tým Pull&Bear Aspar zahájil předsezonní testy ve Valencii v úterý 14. listopadu. Oba jezdci - Álvaro Bautista a Karel Abraham – měli nehodu. Bautista spadl už při prvním významném pokusu o slušný čas po dvou zaváděcích kolech na své nové Ducati GP17. Byl převezen do nemocnice ve Valencii, ale nebylo zjištěno žádné vážnější zranění. Vrátil se na trať, ale dál už nejezdil kvůli bolesti v zádech. Druhého dne testů se nezúčastnil.

Karel Abraham dokázal absolvovat 66 kol, jeho nejlepší čas byl 1 min 32.445 s, ale potom také zakončil den pádem. Spadl v sedmé zatáčce okruhu Ricarda Torma. Ihned navštívil mobilní kliniku a také nebylo prokázáno žádné vážnější zranění. Plánoval, že ráno zkontroluje, jak na tom je. Nakonec ale ve středu netestoval.

Karel Abraham: „Musím říct, že to byl pád v nejvyšší rychlosti, jaký jsem kdy v životě měl, skoro 250 km/h. Opravdu nevím, co se vlastně stalo. Cvičně jsme odstartovali, to bylo v pořádku, potom jsem normálně projížděl trať – ne pomalu, ale ani opravdu rychle – a když jsem vyjel ze zatáčky, přidal jsem plyn, trochu se zvedlo přední kolo jako obvykle, ale když se zase dotklo země, úplně jsem ztratil kontrolu. Bylo to velké překvapení, nechápu, jak se to stalo, ale byla to hodně velká nehoda, motorka je úplně zničená. Budeme muset zjistit, jestli je možné ji opravit a také jestli já sám budu v pořádku, abych zítra mohl jezdit. Musím říct, že ta motorka je úplně jiná než Ducati GP15, například převodovka je úplně jiná než ta, kterou jsem používal loni. Takže prvních několik výjezdů pro nás znamenalo vzájemné seznamování – pro mne, pro motocykl i pro tým.

Nacházíme svou rychlost, stále zrychlujeme. je tady velký prostor pro naši práci, ale zatím z toho mám dobrý pocit. Ještě jsme nezajeli žádný skvělý čas, v tomto stádiu bude těžší jet rychleji, než jsme dokázali jezdit o závodním víkendu, ale proto potřebujeme testovat a hlavně pracovat na hledání správného nastavení pro testy v Malajsii a pro sezonu 2018.”

Álvaro Bautista: „Měli jsme problém s převodovkou. Když jsem přeřadil na trojku, skočil mi tam falešný neutrál a potom, když jsem zavřel plyn, naskočilo to, zablokovalo se zadní kolo a vyhodilo mě to z motorky. Naštěstí jsem si nic nezlomil, ale tvrdě jsem dopadl na hlavu a na kotník a potom jsem klouzal a narazil si záda, což je nejbolestivější. Zatím nevíme, jak to bude zítra, bude záležet na tom, jak to dnes večer bude vypadat. Ale ošetřili mne lékaři v Clinica Mobile a s léčením budu pokračovat. Zatím jsem neměl šanci na té motorce moc jezdit, ale pocit byl dobrý, vypadalo to snadno, i když máme ještě před sebou dalekou cestu, než najdeme limit. Uvidíme, zda se nám zítra podaří najezdit nějaká další kola.”

Zdroj: TZ týmu

 

 

Přidejte na : Facebook delicious Delicious
 
Nenalezen žádný článek
Nenalezen žádný komentář.