jméno: heslo: | Registrovat
  formule1.phorum.cz www.motormix.cz www.terlickyokruh.nolimit.cz www.maxpowerleague.cz www.gptours.cz
 
 
Tým Pull&Bear měl v Jerezu poněkud složitý víkend
Tým Pull&Bear měl v Jerezu poněkud složitý víkend

Pro tým Pull&Bear Aspar neskončil závod v Jerezu tak docela podle jejich představ. Álvaro Bautista spadl, když bojoval o postup do první desítky, Karel Abraham byl patnáctý.

Abraham stále ještě není v pořádku v důsledku zranění a také měl problémy s předkem motocyklu. Pomohlo mu, že jezdci před ním spadli. Rád by v nadcházejících kolech postoupil dopředu. Za čtrnáct dní to zkusí při Velké ceně Francie. Bautista lituje svého pádu, při kterém spadl i Jack Miller. Startoval ze 17. pozice na roštu a byl už na 12. pozici, když se pokoušel předjet Millera, ale ujel mu předek a spadl. 
 
Karel Abraham: „V Jerezu jsme získali další bod, ale jsem zklamaný, protože to byl špatný závod. Nikdy dřív jsem něco takového neřekl, ale tenhle bod jsme získali, protože jiní jezdci spadli a závod nedokončili. No ale i tak to je bod. Měl jsem pár problémů s předkem, ale myslím si, že jsem se do toho měl trochu víc opřít. Závod byl velmi náročný po fyzické stránce kvůli mému zranění nohy a také proto, že jsem nebyl tak docela spokojený s předkem. Rozhodně musím víc trénovat, protože v posledních čtyřech nebo pěti kolech to bylo velmi těžké. Celkově mi o tomto víkendu štěstí moc nepřálo. V prvním tréninku jsme nejezdili a nějaké ty problémy nás připravily o čas na trati během víkendu. Dnes jsem na to musel víc tlačit, ale dal jsem do toho vše, co bylo možné. Musíme se do toho v příštích závodech víc opřít a přiblížit se předním pozicím.”

Álvaro Bautista: „Pokusil jsem se předjet Millera a do zatáčky jsem vjel po vnitřní straně, možná se tam trať trochu víc smekala. Ztratil jsem předek a bohužel jsem spadl a vzal jsem ho s sebou. Když startujete z takové zadní pozice, takové věci se mohou stát. My jsme měli lepší rychlost a získávali jsme pozice. Chápu, že v takových chvílích rozčilení stoupá, ale závodník, který strká do svého soupeře, to není dobrý obrázek pro tento sport. Myslím, že kopnutí do mého motocyklu bylo horší než to strčení, protože ten motocykl za to nemohl. Nemohu říct, jestli to zaslouží nějakou sankci nebo ne – záleží na těch, kteří o takových věcech rozhodují. Já bych něco takového neudělal, protože to je prostě incident při závodě. Miller později přišel do garáže a žádal vysvětlení. Je pravda, že jsme na startu viděli závodníky, kteří vyjeli ze stopy, když se snažili předjet, a vytlačili jiné z trati. Já jsem prostě jel ve své stopě a ujel mně předek. On to pochopil, omluvil se za to strčení a dohodli jsme se na tom, že takové věci se prostě při závodech stávají. Cítím se špatně kvůli té nehodě a kvůli tomu, že jsem srazil dalšího jezdce. V době, kdy k té nehodě došlo, jsem byl za Petruccim, který dojel na sedmé pozici, ale cítil jsem se dobře. Bral jsem to v klidu, protože jsem věděl, že důležitá je druhá polovina závodu.“

Zdroj: Tisková zpráva týmu 

 

 

Přidejte na : Facebook delicious Delicious
 
Nenalezen žádný článek
Nenalezen žádný komentář.