V 1. tréninku na osychající trati v Le Mans v čele Miller před Márquezem a Zarkem

Když se dešťové mraky rozptýlily a trať oschla, Jack Miller vyrazil na slickách a na konci tréninku měl před ostatními jezdci náskok 1,2 s.

Australský závodník byl na své Hondě rychlý už brzy po začátku pětačtyřicetiminutových jízd, které začaly na trati, která byla z větší části mokrá. Jak se blížil konec, stále zlepšoval svůj čas. V jednu chvíli byl v čele tabulky časů s rozdílem tří sekund. Tento rozdíl nakonec snížil Marc Márquez z továrního týmu Hondy na 1,2 s.

Na třetím místě skončil domácí závodník Johann Zarco na Yamaze, ke konci tréninku odsunul na čtvrtou pozici Cala Crutchlowa na další Hondě. Zarco byl stejně jako v Jerezu nejrychlejším jezdcem Yamahy. Valentino Rossi se ke konci dostal na osmou pozici v tabulce.

Márquez používal nový výfuk, s kterým v Jerezu závodil Crutchlow. Opět se ukázalo, že motocykl RC213V je dobrý za smíšených podmínek na trati. První šestku doplnili Loris Baz a Karel Abraham.

Bradley Smith na KTM získal dobré sedmé místo před Rossim, který během tréninky byl většinou mimo první dvacítku, zrychlil až na konci.

Millerův nejlepší čas byl stále ještě o pět sekund pomalejší než je rekord na trati v Le Mans.

P. Jezdec # Tým Motocykl Km/h Čas Ztráta na 1./předch.
7. Bradley Smith 38 Red Bull KTM Factory Racing KTM 288 1:40,817 3,350 / 0,289
8. Valentino Rossi 46 Movistar Yamaha MotoGP Yamaha 291,9 1:40,894 3,427 / 0,077
9. Álvaro Bautista 19 Pull&Bear Aspar Team Ducati 298,6 1:41,024 3,557 / 0,130
10. Maverick Viñáles 25 Movistar Yamaha MotoGP Yamaha 297,8 1:41,307 3,840 / 0,283
18. Tito Rabat 53 EG 0,0 Marc VDS Honda 293,4 1:42,094 4,627 / 0,054
19. Sam Lowes 22 Aprilia Racing Team Gresini Aprilia 293,6 1:42,243 4,776 / 0,149
20. Sylvain Guintoli 50 Team SUZUKI ECSTAR Suzuki 292,5 1:42,891 5,424 / 0,648
21. Héctor Barberá 8 Reale Avintia Racing Ducati 300,3 1:42,953 5,486 / 0,062
22. Aleix Espargaró 41 Aprilia Racing Team Gresini Aprilia 287,1 1:43,114 5,647 / 0,161
23. Pol Espargaró 44 Red Bull KTM Factory Racing KTM 294,7 1:43,519 6,052 / 0,405

Dani Pedrosa vyhrál ve Valencii, Marc Márquez dál kraluje v MotoGPV úžasně dramatickém a napínavém posledním závodě ve Valencii získal Marc Márquez svůj šestý titul mistra světa, čtvrtý v MotoGP, i když mu ujel předek v nájezdu do první zatáčky a vyjel z trati. Do cíle dojel jako třetí a obhájil svůj loňský titul. Také jeho soupeř Andrea Dovizioso vyjel z trati, když jel na čtvrté pozici, ale neustál to a spadl, takže přišel o šanci na titul.
22:20, 23.11.
22:06, 23.11.
20:35, 23.11.
19:32, 17.11.
19:02, 16.11.
20:01, 15.11.
19:13, 15.11.
20:31, 13.11.