V továrním týmu Ducati nahradí Lorenza Petrucci
Ducati oznámila, že do továrního týmu MotoGP postoupí v roce 2019 Danilo Petrucci, který nahradí Jorge Lorenza. Ten uzavřel dvouletou smlouvu s Hondou.

Petrucci závodí pro satelitní tým Pramac od roku 2015. Od začátku sezony 2017 jezdi na tovární specifikaci Desmosedici. Od té doby už se pětkrát dostal na stupně vítězů.

Jeho týmovým kolegou bude v roce 2019 Andrea Dovizioso.

Dalším jezdcem, který se ucházel o místo v továrním týmu, byl Jack Miller, současný kolega Petrucciho v týmu Pramac. Australský závodník zůstane v satelitním týmu, ale příští rok bude jezdit na nejnovější specifikaci Ducati GP19.

Pro tým Pramac bude jezdit Francesco Bagnaia, který přechází ze třídy Moto2. Má zatím jednoletou smlouvu. Pravděpodobně bude jezdit na motocyklu z předcházející sezony.

Velkou cenu Rakouska vyhrál Lorenzo před Márquezem a DoviziosemJorge Lorenzo (Ducati Team) a Marc Márquez (Repsol Honda Team) předvedli nezapomenutelné představení na Red Bull Ringu. O vítězství bojovali až do cíle. Nakonec zvítězil Lorenzo – vyhrál letos potřetí. Budoucí týmoví kolegové už spolu během posledních pěti let bojovali na různých tratích. Andrea Dovizioso, který zvítězil loni, byl tentokrát třetí.
18:33, 14.08.
22:42, 12.08.
22:08, 12.08.
15:11, 12.08.
15:02, 12.08.
23:26, 11.08.
15:08, 11.08.
14:17, 11.08.