V továrním týmu Ducati nahradí Lorenza Petrucci
Ducati oznámila, že do továrního týmu MotoGP postoupí v roce 2019 Danilo Petrucci, který nahradí Jorge Lorenza. Ten uzavřel dvouletou smlouvu s Hondou.

Petrucci závodí pro satelitní tým Pramac od roku 2015. Od začátku sezony 2017 jezdi na tovární specifikaci Desmosedici. Od té doby už se pětkrát dostal na stupně vítězů.

Jeho týmovým kolegou bude v roce 2019 Andrea Dovizioso.

Dalším jezdcem, který se ucházel o místo v továrním týmu, byl Jack Miller, současný kolega Petrucciho v týmu Pramac. Australský závodník zůstane v satelitním týmu, ale příští rok bude jezdit na nejnovější specifikaci Ducati GP19.

Pro tým Pramac bude jezdit Francesco Bagnaia, který přechází ze třídy Moto2. Má zatím jednoletou smlouvu. Pravděpodobně bude jezdit na motocyklu z předcházející sezony.

Vítězem Velké ceny Katalánska Lorenzo, druhý Márquez, třetí RossiJorge Lorenzo (Ducati Team) vyhrál domácí závod – Gran Premi Monster Energy de Catalunya – po naprosto bezchybném výkonu. Do cíle dojel s náskokem přes čtyři sekundy a získal druhé vítězství v řadě. Marc Márquez (Repsol Honda Team) přejel cílovou čáru jako druhý a zvýšil svůj náskok v čele šampionátu. Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) už potřetí za sebou dojel do cíle na třetí pozici.
23:03, 18.06.
21:35, 17.06.
15:04, 17.06.
13:59, 17.06.
11:11, 17.06.
11:10, 17.06.
23:17, 16.06.
15:10, 16.06.