Viňáles si vynahradil nehodu na Phillip Islandu – v Sepangu vyhrál
Viňáles si vynahradil nehodu na Phillip Islandu – v Sepangu vyhrál Maverick Viñáles (Monster Energy Yamaha MotoGP) předvedl při Velké ceně Malajsie skvělý výkon a získal druhé letošní vítězství. Jako druhý dojel Marc Márquez (Repsol Honda Team) po startu z 11. pozice, Andrea Dovizioso (Ducati Team) získal třetí místo po souboji s Valentinem Rossim (Monster Energy Yamaha MotoGP).

Márquez úžasným způsobem odstartoval z 11. pozice, podobně skvělý start měl Dovizioso z 10. místa na roštu. Jack Miller (Pramac Racing) vyrazil ze 4. pozice a v úvodním kole se dostal do vedení. Start se nepodařil Fabio Quartararovi (Petronas Yamaha SRT), který z pole position klesl na sedmou pozici. Okamžitě ho předjel Márquez.

Zanedlouho Millera předjel Viñáles po vnitřní straně v 11. zatáčce. Márquez předjel v prvním kole Franka Morbidelliho (Petronas Yamaha SRT) a dostal se na 4. pozici. Dovizioso a Miller bojovali v prvním kole o druhou pozici ve 14. a 15. zatáčce. Trochu vyjeli ze stopy v poslední zatáčce. Márquez vycítil příležitost a předjel Millera, ale ten ho zase předjel v první zatáčce druhého kola. Tyto souboje pomohly Viñálesovi, vytvořil si v čele náskok šest desetin, ve druhém kole zajel čas 1 min 59,9 s. Za ním se vytvořil „vláček”. Márquez věděl, že se musí co nejrychleji dostat dopředu. Ve třetím kole přejel Millera a dostal se na druhou pozici, ale nebylo tak snadné přiblížit se k Viñálesovi.

Za nimi probíhal boj o třetí pozici. Dovizioso předjel  Millera ve 4. kole a dostal se na třetí místo, také Rossi ho předjel v 9. zatáčce, když Miller málem spadl. Brzy na to, v poslední zatáčce, došlo ke kontaktu mezi Millerem a Álexem Rinsem (Team Suzuki Ecstar). V čele jel Viñáles a držel si náskok 1,4 až 1,5 s před Márquezem. Dovizioso a Rossi se nedokázali držet za Márquezem a začali spolu bojovat o třetí pozici. Dovizioso byl rychlejší v rovině a Rossimu se nedařilo ho předjet.

Miller upadl do spáru jezdců týmu Petronas Yamaha SRT a Johanna Zarka (LCR Honda Idemitsu), Rins zrychloval. Viñáles vedl a Márqueze na 2. pozici nikdo neohrožoval, o třetí místo bojoval Dovi a Rossi, Rins se přibližoval. Šest kol před koncem Rins snížil dvousekundovou ztrátu na jednu sekundu, Rossimu se opět nepodařilo předjet Doviziosa v 8. zatáčce. Když mířili do předposledního kola, boj o třetí místo stále pokračoval. Viñáles vedl o tři sekundy před Márquezem. Do cíle dojel jako první a Márquez za ním.

Rossi musí na pódiové umístění dál čekat. Doviziosa v Sepangu nepřekonal. Rins se sice přiblížil, ale už neměl šanci pokusit se předjíždět. Týmu Petronas Yamaha SRT se v závodě nedařilo tak, jak si po úspěšné kvalifikaci přestavovali.

Morbidelli a Quartararo dojeli na 6. a 7. pozici. Miller klesl na 8. místo, byl druhým nejrychlejším jezdcem Ducati. Danilo Petrucci (Ducati Team) byl devátý a první desítku doplnil Joan Mir (Team Suzuki Ecstar), poté co byl účastníkem nehody se Zarkem ve 14. zatáčce čtyři kola před koncem, když bojoval s Millerem. Mir se pokusil předjet Zarka vnitřkem a to vedlo k Zarkově pádu. Byl označen za viníka této nehody a dostal trest „dlouhého kola”.

Andrea Iannone (Aprilia Racing Team Gresini) a Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol) si během víkendu vedli dobře, ale oba během závodu spadli, naštěstí se nezranili.

Márquez překonal další rekord – získal nejvyšší počet bodů během jedné sezony královské třídy.

Za dva týdny čeká závodníky finále sezony 2019 ve Valencii.

Viňáles si vynahradil nehodu na Phillip Islandu – v Sepangu vyhrálMaverick Viñáles předvedl při Velké ceně Malajsie skvělý výkon a získal druhé letošní vítězství. Jako druhý dojel Marc Márquez po startu z 11. pozice, Andrea Dovizioso získal třetí místo po souboji s Valentinem Rossim.
22:05, 12.11.
20:53, 09.11.
20:18, 09.11.
21:19, 06.11.
13:48, 03.11.
11:51, 03.11.
11:14, 02.11.
10:29, 02.11.