Vítězem úvodního závodu v Kataru Dovizioso před Márquezem a Crutchlowem

Andrea Dovizioso (Mission Winnow Ducati) získal skvělé vítězství ve Velké ceně Kataru po napínavém boji pěti jezdců v závěrečné fázi závodu. Porazil Marka Márqueze (Repsol Honda Team) s rozdílem 0,023 s.

Poslední místo na pódiu získal Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol), který porazil Álexe Rinse (Team Suzuki Ecstar), jako pátý dojel Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP). Mezi prvním a pátým jezdcem byl rozdíl šesti desetin sekundy.

Dramatická situace nastala už před startem. Fabio Quartararo (Petronas Yamaha STR), který se kvalifikoval na pátou pozici, nemohl vyjet do zahřívacího kola, protože mu přestala jet motorka, a tak musel startovat z boxové uličky.
Dovizioso dobře odstartoval, plně využil nového zařízení, které umožňuje bleskový start. Na druhé místo se na vjezdu do první zatáčky zařadil Jack Miller (Alma Pramac Racing). Márquez si držel třetí pozici. Maverick Viñáles (Monster Energy Yamaha MotoGP) neodstartoval dobře z pole position – v úvodním kole klesl na šestou pozici. V první pětce jeli ještě Takaaki Nakagami (LCR Honda Idemitsu) a jeho týmový kolega Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol).

Další drama přišlo v druhém kole. Miller, který jel na druhé pozici, měl v posledním sektoru technický problém. Musel zastavit na závodní stopě, zřejmě musel odstranit část sedla, než mohl v závodě pokračovat. Kvůli této podivné závadě klesl na 11. pozici.

Závod se ustálil v pravidelném rytmu. Dovi jel vyrovnanou rychlostí v čele. Začal se projevovat vliv stavu pneumatik. Rins rychle odstartoval z 10. pozice na roštu, ve čtvrtém kole se probojoval dopředu a v pátém kole dokonce vedl. Dovi a Rins si opakovaně měnili pozici v čele. Rins na Suzuki předjel jezdce na Ducati uprostřed kola, potom Dovi využil síly Ducati na cílové rovině a zase mu to vrátil. Ve vedoucí skupině bylo devět jezdců, kteří spolu sváděli souboje a vzájemně se předjížděli.

Ve 12. kole byl ve vedení opět Dovi, rychlost se dál zvýšila – Dovizioso a Márquez si začaly vytvářet náskok před třetím Danilem Petruccim (Mission Winnow Ducati). Jezdci potom zase trochu zpomalili a osm jezdců jelo těsně za sebou.

Když do konce závodu zbývalo sedm kol, mezi prvním a osmým jezdcem byl rozdíl 1,2 sekundy. Rossi zrychlil, předjel svého týmového kolegu a Joana Mira (Team Suzuki Ecstar) a dostal se na šestou pozici. Tři kola před koncem stále ještě o vítězství bojovalo pět jezdců, Petrucci, Viñáles a Mir ztratili s vedoucí skupinou kontakt.

Márquez předjel Doviziosa v předposledním kole a na vjezdu do posledního kola mu to Dovi vrátil. Crutchlow jel na třetí pozici, Rins na čtvrté a Rossi na páté. Márquezovi ve třetí zatáčce trochu zakolísal předek, ale potom předjel Doviziosa vnitřkem v 10. zatáčce. Ten mu to ale na výjezdu ze začátky vrátil.

Závěr probíhal stejně jako před rokem. V poslední zatáčce se Márquez pokusil předjet vnitřkem, ale byl trochu dlouhý a Dovi se dokázal dostat před Márqueze na výjezdu ze zatáčky. Do cíle dojel s rozdílem pouze 0,023 s. Crutchlow získal pódium ve svém prvním závodě od ošklivé nehody loni v Austrálii. Rins získal zasloužené čtvrté místo a Rossi dojel do cíle pátý po startu ze 14. pozice na roštu.

Petrucci se musel při svém prvním závodě v továrním týmu Ducati spokojit s šestým místem, by o 2,320 s pomalejší než jeho týmový kolega. Viñáles dojel po startu z pole position jako sedmý. Nováček Mir předvedl skvělou jízdu, byl jen o pět sekund pomalejší než vítěz. První desítku doplnili Nakagami a Aleix Espargaró (Aprilia Racing Team Gresini). Mezi prvním a desátým jezdcem byl rozdíl 9,636 s.

Jedenáctý Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT) byl jen o 0,011 s pomalejší než Aleix Espargaró. Poslední body získali Pol Espargaró (Red Bull KTM Factory Racing), Jorge Lorenzo (Repsol Honda Team), Andrea Iannone (Aprilia Racing Team Gresini) a Johann Zarco (Red Bull KTM Factory Racing).

Minarelli
Chorche si při tréninku zlomil žebro, tak se mu asi moc dobře nejelo.
Velkou cenu Německa vyhrál Márquez před Viňálesem a CrutchlowemMarc Márquez (Repsol Honda Team) už podesáté zvítězil na Sachsenringu, v neděli vyhrál Velkou cenu Německa s náskokem 4,5 s a zvýšil svůj náskok v šampionátu. Vyrovnal Rossiho rekord v počtu vítězství na jednom okruhu. Jako druhý dojel do cíle Maverick Viñáles (Monster Energy Yamaha MotoGP) a Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol).
13:13, 16.07.
12:52, 16.07.
18:07, 15.07.
17:53, 07.07.
17:35, 07.07.
12:28, 07.07.
21:42, 06.07.
18:34, 06.07.