Velkou cenu Malajsie vyhrál Marini před Oliveirou a Bagnaiou - Bagnaia získal titul

Francesco Bagnaia (SKY Racing Team VR46) získal v Malajsii titul mistra světa Moto2 roku 2018. Do cíle dojel za svým soupeřem v boji o titul Miguelem Oliveirou (Red Bull KTM Ajo) Jeho týmový kolega Luca Marini získal své první vítězství v závodě Velké ceny. Tým Sky Racing VR46 může slavit.

Když zhasla světla na startu, oba hlavní rivalové v boji o titul vyrazili vpřed. Marini vyjížděl z první zatáčky jako první, protože oba jezdci, kteří s ním startovali z první řady - Fabio Quartararo (MB Conveyors – Speed Up) and Alex Márquez (EG 0,0 Marc VDS) – vjeli do první zatáčky příliš prudce. To umožnilo Bagnaiovi a Oliveirovi, aby se dostali před ně, takže se zařadili na druhou a třetí pozici, „Pecco“ jel za svým týmovým kolegou Marinim.

Marini vpředu se dostal do dobrého rytmu, zatímco Bagnaia s Oliveirou bojovali o druhou pozici. V této časné fázi závodu měl Bagnaia titul pevně v rukou, i když se Oliveirovi podařilo předjet ve 4. zatáčce, když do konce závodu zbývalo 12 kol. Portugalský závodník se zaměřil na Mariniho, který vedl a měl sekundový náskok. Bagnaia upadl do spárů Mattia Pasiniho (Italtrans Racing Team). Také Márquez, který startoval z pole position, a Lorenzo Baldassarri (Pons HP40) se snažili Bagnaiu dostihnout.

Oliveira se přiblížil k Marinimu, když do konce závodu zbývalo 11 kol. Kdyby závod vyhrál a Bagnaia se nedostal na pódium, o titulu by se rozhodlo až ve Valencii. Když do konce závodu zbývalo šest kol, zdálo se, že o vítězství bude bojovat Marini a Oliveira, zatímco Baldassarri a Márquez ztráceli šanci bojovat o poslední místo na stupních vítězů. Pasini se však držel 0,4 s za Bagnaiou.

V dusném Sepangu Oliveira vyvíjel tlak na Mariniho, ale Marini se držel v čele, dvě kola před koncem měl náskok 0,7 s. Když vjížděl do závěrečného kola, jeho náskok byl největší. Bagnaia se držel na třetí pozici, která mu mohla zajistit titul, Pasini na něho ztrácel více než sekundu.

Když šachovnicová vlajka odmávla závod, tým Sky Racing VR46 se mohl radovat dvojnásobně. Marini získal skvělé první vítězství v závodě Velké ceny a Bagnaia svým třetím místem získal titul mistra světa. Oliveira to nevzdal bez boje, v cíli byl v Sepangu druhý – bylo to jeho 11. letošní pódiové umístění.

Pasini přejel cílovou čáru jako čtvrtý, první pětku doplnil Quartararo, poté co se mu podařilo v závěrečné fází závod předjet Baldassarriho a Márqueze.

Brad Binder (Red Bull KTM Ajo), vítěz Velké ceny Austrálie, byl osmý, první desítku doplnili Marcel Schrötter (Dynavolt Intact GP) a Joan Mir (EG 0,0 Marc VDS).

Závod nedokončili kvůli nehodě Iker Lecuona (Swiss Innovative Investors), Xavi Cardelus (Marinelli Snipers Team), Remy Gardner (Tech 3 Racing), Tetsuta Nagashima (Idemistu Honda Team Asia), Niki Tuuli (Petronas Sprinta Racing) a Augusto Fernández (Pons HP40).